Anasayfa / Bankalar / Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage

Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage

Bir gayrimenkul finansman sistemi olarak hayatımıza giren mortgage, kira öder gibi aylık ödemelerle ev sahibi olmak isteyen herkesi bu imkanı sağlayan bir sistem olarak dikkat çekiyor. Konut kredisinin bir diğer adı olan mortgage birçok banka tarafından müşterilerine farklı koşullarla sunuluyor. Garanti Bankası konut kredisi denildiğinde farklı ihtiyaçlara hitap eden mortgage ürünleriyle öne çıkmayı başaran bir bankalar arasında yer alıyor. Bu yazımızda sizlere Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage ürünü hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage Özellikleri

Garanti konut kredisi denildiğinde akla ilk gelenlerden olan Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage ürünü başlangıçta daha yüksek taksit ödemek isteyen sonrasında ise taksitlerinin düşmesini arzu eden tüketicilere yönelik bir üründür. Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage ile faiz yükü %40’a varan oranlarda azaltılabilmektedir. Bu krediyi TL cinsinden ve maksimum 240 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage kullanım anında geçerli olan Sabit Faizli Mortgage faiz oranı üzerinden tahsis edilmektedir. Eğer çektiğiniz Garanti Bankası konut kredisini erken ödemek isterseniz erken ödediğiniz ana para tutarının %2’si oranında erken ödeme ücreti ödemeniz gerekmektedir. Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage ürünü yalnızca gerçek kişiler tarafından ve mesken satın alımı için kullanılabilmektedir. Bu kredinin tahsisi için satın alınan eve ipotek konulması teminat olarak yeterli görülmekle birlikte Garanti Bankası şubeleri gerekli gördükleri hallerde kefil talep edebilmektedirler. Garanti Bankası konut kredisi ürünlerinde satın alınan konutların ekspertiz değerinin maksimum %80’i kadar kredi tahsis edilmektedir.

Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage Başvurusu

Garanti Bankası Azalan Taksitli Mortgage ürününe başvurmak için size en yakın Garanti Bankası şubesine istenilen belgelerle birlikte gitmeniz yeterli olacaktır. Gerekli belgeler ise başvuru formu, nüfus cüzdanı ve gelir belgesidir. Ücretli çalışan iseniz maaş bordronuz; serbest çalışan iseniz vergi levhanız, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablonuz yeterli olacaktır.

Garanti konut kredisi ürünleriyle ilgili detaylı bilgiler edinmek ve kredi hesaplaması yapmak istiyorsanız “Garanti Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.