Anasayfa / Bankalar / Garanti Bankası Değişken Faizli Mortgage

Garanti Bankası Değişken Faizli Mortgage

Garanti Bankası müşterilerine sunmuş olduğu birbirinden değişik özelliklere sahip konut kredisi ürünleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. En güncel konut kredisi kampanyalarından biri ise Garanti Bankası Değişken Faizli Mortgage. İlerleyen dönemlerde faizlerin düşmesini bekleyen ve bu nedenle kredi taksitlerinin ona göre değişmesini arzu eden kişilere hitap eden Garanti Bankası Değişken Faizli Mortgage sizin de ilgi alanınıza giriyorsa doğru adrestesiniz.

Garanti Bankası konut kredisi ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Değişken Faizli Mortgage ile kredi faizi kişinin tercihine göre her 1, 3, 6 ya da 12 ayda bir olmak üzere bulunulan aydan önceki iki ayda TÜİK tarafından açıklanan TÜFE yıllık yüzde değişim oranı baz alınarak hesaplanan Garanti Bankası’nın güncel Değişken Faizli Mortgage faiz oranına göre otomatik olarak güncellenmektedir.

Garanti Bankası Değişken Faizli Mortgage Özellikleri

En güncel Garanti Bankası konut kredisi ürünlerinden olan Garanti Bankası Değişken Faizli Mortgage TL cinsinden tahsis edilen bir kredi ürünüdür. Bu kredinin maksimum kredi vadesi 240 ay olup erken ödeme ve erken kapamalarda erken ödeme ücreti talep edilmemektedir. Kredi çekim anında Garanti Bankası’nın açıkladığı güncel Değişken Faizli Mortgage faiz oranı geçerli olmaktadır. Garanti Bankası teminat olarak satın alınan evin ipoteğini yeterli görmekte ve genel olarak kefil talep etmektedir. Ancak Garanti Bankası şubeleri gerekli gördükleri takdirde kefil isteyebilmektedirler. Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanılabilmektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Çekmeyi düşündüğünüz kredi için ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız Garanti Bankası konut kredisi hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Bankanın web sitesinde bulunan bu aracı kullanmak için çekmek istediğiniz kredi tutarı ile vade süresini yazmanız halinde aylık taksit tutarı, toplam geri ödeme tutarı, faiz oranı, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, taşınmaz rehin ücreti, toplam masraf ve yıllık maliyet oranı gibi bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarı ile vade süresini girerek çekebileceğiniz kredi tutarını da öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası’nın diğer kredi ürünleri ile diğer bankaların sunmuş olduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi edinmek için sitemizde bulunan kategori başlıklarından faydalanabilirsiniz.