Anasayfa / EFT / Garanti Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?

Bankacılık sektörü içerisinde yer alan Garanti Bankası sağladığı çeşitli imkanlarla müşterilerinin vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Günümüzde en çok tercih edilen para gönderme yöntemleri arasında yer alan EFT işlemleri konusundaki başarılı performansı ile de adından sıklıkla söz ettiriyor. Garanti Bankası EFT işlemleri dakikalar içerisinde gerçekleşmekte ve para transferi anında sonuca ulaştırılmaktadır. Garanti Bankası EFT saatleri içerisinde işlem yapmanız durumunda sizin para gönderimleriniz de hızlı bir şekilde onaylanıp tamamlanacaktır. Garanti Bankası EFT işlemleri için müşterilerinden ücret almaktadır. 2017 yılıyla birlikte bankalar tarifelerini değiştirme yoluna gitmiştir. 2017 Garanti Bankası EFT ücretlerine göz attığımızda diğer yıllara kıyasla EFT ücretlerinin yükselişe geçtiğini görmekteyiz. EFT yapacak olan Garanti Bankası müşterilerinin isimden isime yapacakları işlemlerde en az 20 TL ve en fazla 50 TL olan işlemlerde %0,3 oranında ücret kesimi yapıldığını bilmelidirler. Hesaptan hesaba en az 20 TL ve en fazla 50 TL içinse yine aynı oranda kesinti yapılmaktadır. Garanti Bankası isimden isime EFT işlemlerinde 3 TL ücret kesintisi bulunmaktadır. Farklı bir kişinin adına para transferi yapıldığı an hesabınızdan belirlenmiş olan bu tutar hemen kesilmektedir. Hesaptan hesaba EFT işlemlerinde de kesinti işlemi uygulanmaktadır.

Havale ve EFT Arasındaki Fark Nedir?

Başka bir bankaya para gönderimi yapılması gerektiğinde EFT işlemi kullanılmaktadır. EFT işlemi bankalar arasında gerçekleştirilen bir uygulamadır. Aynı banka müşterileri birbirlerine EFT ile para gönderememektedir. Aynı bankanın şubeleri arasında para transferi yapılmak istenildiğinde havale uygulaması kullanılmaktadır. Birçok insan EFT ve havale işlemini birbirine karıştırmaktadır. Basite indirgememiz gerekirse:

Havale aynı banka şubeleri arasında gerçekleştirilir.

EFT müşterisi olduğunuz bankadan başka bir bankanın hesabına para gönderimlerinizde kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

EFT işlemi yaparken bankanızın EFT saatlerine uygun hareket etmeniz para transferlerinizin hemen tamamlanması açısından büyük önem teşkil etmektedir. EFT saatleri dışında gerçekleştirilen tüm işlemler onay için bankanın EFT havuzunda bekletilmekte ve izleyen ilk iş gününe kadar herhangi bir işlem gerçekleştirilmemektedir. Hızlı şekilde para göndermeniz gerektiğinde Garanti Bankası’nın belirlemiş olduğu EFT saatleri içerisinde EFT yapmanız yeterli olacaktır.