Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Garanti Bankası Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkemizin önemli bankaları arasında bulunan Garanti Bankası sunduğu konut kredisi gibi olanaklarla pek çok kişinin ev sahibi olmasına aracı oluyor. Belirli bir birikimi bulunan ve Garanti Bankası’nın belirlediği kriterleri yerine getirebilen herkes Garanti Bankası konut kredisi hizmetinden faydalanabilmektedir. Peki Garanti Bankası konut kredisi nasıl alınır? Bu krediyi alabilmek için hangi adımların atılması gerekmektedir?

Garanti Bankası Konut Kredisi

Uzun vade ve düşük faiz oranları ile ev kredisi kullanmak isteyenler Garanti Bankası’nın sunduğu konut kredisi imkanını değerlendirebilmektedirler. Konut kredisi kampanyaları ile de müşteri yelpazesini genişleten Garanti Bankası’nın üst düzey hizmetlerinden sizde memnun kalabilirsiniz. Bankaya dahi bile gitmeden kolay bir şekilde konut kredisi başvurusu yapabilir ve gereksinim duyduğunuz finansal kaynağı temin edebilirsiniz. Ancak kredinize onay alabilmeniz için belirlenen koşulları yerine getirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı hizmetini kullanıp kredi başvurunuzu yapmak çok fazla vaktinizi almayacaktır. Dilerseniz Garanti Bankası Telefon Bankacılığı hizmetinden faydalanıp konut kredisi talebinde bulunmanızda mümkün. İsteyenler Garanti Bankası şubelerine gidip gerekli başvuruyu yapabilirler.

Garanti Bankası konut kredisi başvurusu 1 ila 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Banka tarafından vermiş olduğunuz numaraya SMS gönderilmekte ve sonuç size bildirilmektedir. Gelen mesajın olumluysa sizde ev kredisi kullanma şansını elde etmişsiniz demektir. Ancak gelen mesaj olumsuzsa konut kredisi isteğiniz banka tarafından ret edilmiştir.

Konut kredisi taleplerinin reddedilmesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Kredi puanının yetersiz seviyede olması veya talep edilen kredinin gelirin çok üzerinde bulunması gibi farklı sebepler sayılabilmektedir. Konut kredisi başvurunuz kabul edilmediyse bunun nedenlerini araştırabilir ve gerekli adımlara atarak kredi çekmeye uygun bir duruma kendinizi getirebilirsiniz. Kredi notunuz sebebi ile kredi alamadıysanız kredi notu nasıl yükseltilir konusunu mercek altına alarak hangi adımları atmanız halinde kredi puanınızın yükseleceğini öğrenebilirsiniz.