Anasayfa / Bankalar / Garanti Bankası Evini Gösterene Hazır Mortgage

Garanti Bankası Evini Gösterene Hazır Mortgage

Nakit gereksinimleriniz için sahip olduğunuz konutu teminat olarak göstererek kredi kullanmayı ve kredi limitleriniz çerçevesinde ihtiyaç duyduğunuz tutarı istediğiniz zaman dilimler halinde kullanabilmeyi arzu ediyorsanız sizde en çok ilgi gören Garanti kredi ürünleri arasında yer alan Evini Gösterene Hazır Mortgage kredisinden yararlanabilirsiniz.

Evini Gösterene Hazır Mortgage Özellikleri

Garanti Bankası Evini Gösterene Hazır Mortage TL cinsinden kullanabileceğiniz bir kredi ürünü olup en fazla vade süresi 48 aydır. Krediyi kullanmayı başladığınız tarihten itibaren 24 ay içinde limitinizin tamamını kullanabilirsiniz. Kredi kullanım anında Garanti Bankası’nda geçerli olan güncel Evini Gösterene Hazır Mortgage faiz oranı uygulanmaktadır. Garanti Bankası kredi ürünleri arasında öne çıkmayı başaran Evini Gösterene Hazır Mortgage’dan faydalanabilmek için krediye teminat olarak göstereceğiniz konutun size ait olması gerekmektedir. Bu krediden sabit faizli olarak faydalanabilirsiniz. Erken ödeme yaptığınız takdirde, erken ödenen anapara tutarının %1’i kadar erken ödeme ücreti alınacaktır. Kredinin alt limiti 10.000 USD olarak belirlenmiştir. Kullanabileceğiniz maksimum kredi limiti 250.000 USD karşılığı olup, teminat göstereceğiniz konutun ekspertiz değerinin %50’sini geçemez. Garanti Bankası Evini Gösterene Hazır Mortgage için genel olarak kefil talep etmemekle birlikte banka şubeleri gerekli gördükleri hallerde kefil isteyebilmektedirler.

Hangi Kredi Türleri Mortgage Kapsamı İçerisindedir?

6502 sayılı Kanun uyarınca; konut alımına yönelik olarak tüketicilere verilen krediler, konutların finansal kiralama yoluyla tüketicilere kiralanması, tüketicilerin mevcut konutlarını teminat göstererek alacakları krediler ile bu kredilerin yeniden finansmanına yönelik krediler konut finansmanı kapsamında değerlendirilmektedir.

Evini Gösterene Hazır Mortgage İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Garanti Bankası Evini Gösterene Hazır Mortgage’a başvuru yapabilmek için ihtiyacınız olan belgeler şunlardır: başvuru formu, nüfus cüzdanı aslı, serbest çalışanlar için vergi levhası, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu. Bu belgelerle birlikte size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.