Anasayfa / Krediler / Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi

Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi

Ülkemizde en çok rağbet gören kredi türleri arasında hayvancılık kredisi öne çıkmaktadır. Garanti Bankası hayvancılık kredisi gibi krediler çeşitli bankalar tarafından hayvancılık işi ile alakadar olan kimselere verilmektedir. Besicilik kredisi ya da süt sığırcılığı kredisi alma planınız varsa sizde Garanti Bankası hayvancılık kredisini değerlendirebilirsiniz. Hayvancılık kredisi nasıl alınır ve hayvancılık kredisi ile hangi yatırımlar yapılabilir konularına hakim olursanız doğru adımları atma ihtimalinizde o derece artış gösterir.

Besicilik Kredisi

Et üretimini amaçlayan bireylere verilen bir kredi türüdür. Besicilik kredisi sayesinde hayvan temini yapılabilir ve sağma makinesi gibi cihazlar satın alınabilir. Besicilik kredisi kapsam olarak oldukça geniştir. Besicilik kredisi çektiyseniz elinizde olan ahırı genişletebilir, tadilatını gerçekleştirebilir ya da ahırı sıfırdan yaptırabilirsiniz. Hayvanların beslenmesi için gereken yem maliyetlerini, ilaç, aşılama ve elektrik sistemi gibi giderleri yine besicilik kredisi kullanarak karşılamanız mümkün.

Süt Sığırcılığı Kredisi

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımı yaparak sütten gelir elde etmek isteyenlere verilen kredi türüne süt sığırcılığı kredisi denilmektedir. Hayvancılık kredisi veren bankalardan olan Garanti Bankası süt sığırcılığı kredisi ile gelir elde etmeye çalışanları desteklemektedir. Süt sığırcılığı kredisi sadece büyükbaş hayvan ve küçükbaş hayvan alımı ile sınırlı değildir. Kapsamı oldukça geniş bir kredidir. Silaj makinesinden yem depolarına, ahır yapımından onarımına kadar pek çok alanda kullanılabilmektedir. Süt sığırcılığı kredisi ile süt sağma ve soğutma için temin edilmesi gereken teçhizatlar da satın alınabilmektedir.

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılık için kredi başvurusu yapacaksanız banka sizden bazı evraklar isteyecektir. Hayvancılık ile alakalı konularda iş yapıyorsanız zaten gerekli evraklara sahip olmanız gerekmektedir. Kredi notunuzun da yüksek olması Garanti Bankası hayvancılık kredisi başvurunuzun onaylanmasını kolaylaştıracaktır. Kredi notunuz olumsuz yöndeyse eğer hayvancılık kredisi almakta epey zorlanabilirsiniz. Garanti Bankası şubelerinden size en yakın olanına giderek hem Garanti Bankası hayvancılık kredisi ile alakalı geniş bilgiler alabilir hem de kredi notunuzun ne durumda olduğu hakkında konuşabilirsiniz. Dilerseniz Findeks aracılığı ile de kredi notunuzu hızlı ve doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz. Findeks kredi puanı konusundaki tek yetkilidir. Hayvancılık kredisi şartlarını yerine getirebilirseniz yapacağınız hayvancılık kredisi başvurunuz banka tarafından onaylanacaktır.