Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Nakit paraya ihtiyaç duyulduğunda borç para arayışı yerine bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek pek çok insana daha makul gelmektedir. Sizde nakit bulmanız gerektiğinde bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmayı daha uygun bir seçenek olarak görüyorsanız Garanti Bankası ihtiyaç kredisi ilginizi çekebilir. Garanti Bankası birçok kredi çeşidinde müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi koşulları da gayet makuldür. İhtiyaç kredisi kullanmak için Garanti Bankasını tercih edenlerin sayısı ise oldukça yüksektir. Tabii bankanın belirlediği koşulları yerine getirenler ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir. Öncelikle Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında sizden talep edilecek evrakları inceleyelim.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Belgeler

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi: Ücretli çalışanlardan gelir yazısı veya maaş bordrosu istenmektedir. Emeklilerin emeklilik belgesi ile başvuru yapması yeterlidir. Şahıs şirketi sahipleri firma belgeleri ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Sermaye şirketi ortakları da firma belgelerini sunmak zorundadır. Kira geliri bulunanlar kira belgelerini bankaya göstermelidir. Faiz geliri olanlar ise hesap cüzdanlarını göstererek ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilmektedir.

İhtiyaç kredisi Garanti Bankası‘nın öne çıktığı konulardan yalnızca bir tanesidir. Gereksinim duyduğunuzda gerekli koşulları yerine getirmek kaydıyla sizde nakit sorununuzu Garanti Bankası aracılığı ile çözüme ulaştırabilirsiniz. İhtiyaç kredisinin vade ve faiz oranları belirli dönemlerde değişmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları oldukça uygundur. Garanti Bankası şubelerinden birine giderek dilerseniz bu konuyla alakalı çok kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz. Size ihtiyaç kredisi ile ilgili merak ettiğiniz her konuyu en ince detayına kadar açıklayacaklardır.

Kredi Puanının Önemi

İhtiyaç kredisi Garanti Bankası’nın sunduğu önemli hizmetlerdendir. Sizde ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız kredi notunuz çok önemli bir rol oynayacaktır. Kredi puanı çeşitli sebeplerden dolayı düşük olan kişilerin ihtiyaç kredisi gibi kredilerden yararlanması bir hayli güçtür. Taşıt kredisi ve konut kredisi gibi kredilerde de karşınıza yine kredi notu çıkmaktadır. Kredi notu kişilerin güvenilirliğini belirleyen bir kriterdir. Finansal geçmişler Findeks tarafından masaya yatırılmakta ve kredi notu denilen puanlama gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç kredisi talebinde bulunacaksanız ve kredi notunuz yüksekse bu konuyu düşünmeniz gerekmemektedir. Ancak kredi puanınız yeterli değilse Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.