Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arzu ettiğiniz evi satın alabilmeniz adına ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı Garanti Bankası konut kredisi kullanarak temin etmeyi düşünüyorsanız siz de Garanti Bankası konut kredisi başvurusun nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz. Konut kredisi söz konusu olduğunda öne çıkan kredi ürünlerinden biri olan Garanti Bankası konut kredisi müşterilerine sağladığı avantajlı fırsatlarla dikkat çekmektedir. Garanti Bankası konut kredisi ürünlerinin uzun vadeye yayılmış olması ve faiz oranlarının düşük seviyelerde tutulması ev hayali kuran pek çok kişiyi bu kredi ürününe yönlendirmektedir. Farklı zamanlarda çeşitli konut kredisi kampanyaları düzenleyen ve müşteri memnuniyetini sağlayan Garanti Bankası sunduğu olanaklarla sizin de beğeninizi kazanabilir. Garanti Bankası’nın farklı konut kredisi türleri bulunmaktadır. İhtiyaca göre sunulan bu kredi ürünlerinden siz de gerekli koşulları sağlamanız halinde faydalanabilirsiniz. Sabit faizli konut kredisi, ara ödemeli Mortgage, azalan taksitli Mortgage, değişken faizli Mortgage ve özel ödemeli Mortgage gibi çeşitli imkanlar bulunmaktadır. Garanti Bankası’ndan almak istediğiniz konut kredisinin aylık ödemelerini ve toplamda ne kadar geri ödememiz gerektiğini bilmek İstiyorsanız siz de Garanti Bankası’nın web sitesini ziyaret ederek orada yer alan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Bu hesaplama aracı sayesinde kısa süre içerisinde ve çok kolay bir şekilde gerekli hesaplamaları tamamlamanız mümkün. Almak istediğiniz kredi miktarını ve vade süresini yazmanız halinde istediğiniz tüm bilgiler ekranınıza gelecektir. Şimdi Garanti Bankası konut kredisi başvurusu yapmak isteyenler için başvurunun nasıl gerçekleştiğini anlatalım.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası konut kredisi başvurusunu gerçekleştirmek oldukça basittir. Banka şubesine gitmeden kredi başvurusu yapmak isteyenler Garanti Bankası’nın internet bankacılığı hizmetine giriş yaparak hem konut kredisi ile alakalı bilgi alabilir hem de başvuru işlemini gerçekleştirebilir. Bankaya gitmeden kredi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise Garanti Bankası telefon bankacılığıdır. Siz de dilerseniz telefon bankacılığı hizmetini kullanabilir ve konut kredisi için başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz. Şubeye giderek yine Garanti Bankası konut kredisi başvurusunun tamamlanması oldukça kolaydır. En çok merak edilen konulardan biriside konut kredisi başvurusunun ne kadar süre içerisinde sonuçlanacağıdır. Konut kredisi başvurunuzu gerçekleştirmenizin ardından 1 ile 3 gün içerisinde başvurunuz sonucu ulaşmakta ve bildirmiş olduğunuz telefon numarasına banka tarafından kısa mesaj gönderilerek bilgi verilmektedir. Bu mesaj sayesinde kredi başvurunuzun olumlu veya olumsuz yanıtlandığını öğrenebilirsiniz. Garanti Bankası konut kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin bankadan talep ettiği koşulları karşılayabilmeleri önemlidir. Sizde kredi puanınızdan gelir durumunuza kadar pek çok konuda bankanın beklentilerini karşılayabiliyor olmalısınız. Aksi halde yapacağınız başvuru olumlu yanıtlanmayabilir.

Garanti Bankası konut kredisi kampanyalarını takip etmeniz halinde yine çok uygun vade ve faiz oranları ile ev kredisi kullanma şansını yakalayabileceğinizi unutmamalısınız!