Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Garanti Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası konut kredisi nasıl alınır? şartları nelerdir? ve ne kadar sürede kredi sonuçlanır soruları sıkça sorulmaktadır. Uzun süredir hayalini kurduğunuz evi satın almak için sizde pek çok kişi gibi Garanti Bankası konut kredisine başvurabilirsiniz. Ev kredisi denildiğinde akla ilk gelen kredilerden olan Garanti Bankası konut kredisi uygun şartlarıyla dikkat çekmektedir. Pek çok kişinin konut kredisini Garanti Bankası’ndan kullanmak istemesinin sebepleri ise kredinin uzun vadeye yayılmış olması ve düşük faizlerinin olmasıdır. Ayrıca Garanti Bankası zaman zaman konut kredisi kampanyaları düzenlemekte ve müşterilerine çok daha koşullarda kredi çekme imkanı sunmaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Türleri

Garanti Bankası farklı ihtiyaçlara hitap eden geniş bir konut kredisi yelpazesini müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Bu kredileri sabit faizli konut kredisi, azalan taksitli mortgage, ara ödemeli mortgage, artan taksitli mortgage, özel ödemeli mortgage, değişken faizli mortgage, önce sabit sonra değişken faizli mortgage ve evini gösterene mortgage olarak sıralayabiliriz.

Garanti Konut Kredisi Faiz Oranları (Genel Mortgage)

Masraf Adı Birim Oran Birim Tutar Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran
Tahsis Ücreti TL %0,5
Ekspertiz Ücreti TL 527,46 2.000,00
Peşin Faiz Tutarı % TL
Taşınmaz Rehin Ücreti TL 180,00
Hayat Sigortası
Konut Sigortası
DASK primi *
Faiz Oranı (48 Ay) % %1,39
Faiz Oranı (60 Ay) % %1,39
Faiz Oranı (120 Ay) % %1,39
Faiz Oranı (240 Ay) % %1,39
Yıllık Maliyet Oranı % %15,68

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası’ndan çekeceğiniz konut kredisi için aylık ödemelerinizin ve toplamda geri ödemeniz gereken tutarın ne kadar olacağını merak ediyorsanız Garanti Bankası’nın web sitesinde bulunan hesaplama aracından faydalanarak bu hesaplamayı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi tutarını ve istediğiniz vade süresini yazmanız halinde istediğiniz tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisine Nasıl Başvurabilirsiniz?

Garanti Bankası konut kredisine başvurmak oldukça kolaydır. Bankaya gitmeden başvurunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız Garanti Bankası internet bankacılığına giriş yapabilir, bu sayede hem konut kredisi hakkında bilgi edinebilir, hem de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bankaya gitmeden kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Garanti Bankası telefon bankacılığı. Telefon bankacılığını kullanarak konut kredisi başvurusu yapabilir ya da başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek de konut kredisi başvurusu yapmanız mümkün.

Garanti Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Ev kredisi başvurusu yaptıktan sonra 1-3 gün içerisinde başvurunuz sonuçlanmakta ve bankaya daha önce bildirmiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj ile bilgi verilmektedir. Bu mesajın olumlu olup olmamasına göre kredi kullanıp kullanamayacağınız belli olmaktadır. Kredi kullanabilmeniz için en önemli etkenlerden biri kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi puanınız yüksekse ve düzenli bir gelir gösterebiliyorsanız sizde Garanti Bankası konut kredisi imkanını değerlendirerek hayalini kurduğunuz evi satın almayı başarabilirsiniz. Garanti Bankası’nın talep ettiği koşulları tamamlayabilmeniz halinde bir kaç gün içerisinde başvurunuza olumlu yanıt alabilir ve kendi evinizi satın almak için harekete geçebilirsiniz.

minuet.biz - проверенные анкеты. транссексуалки москвы. Смотрите http://www.sexotdam-nv.com проститутки Нижневартовск секс.

Garanti Konut Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Garanti konut kredi başvurusu yapmadan önce ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde tespit etmelisiniz. Hangi özelliklere sahip bir konutun sizin gereksinimlerinizi tam olarak karşılayacağına karar vermelisiniz. Tabii ki evinizi bütçenize göre aramak mantıklı olacaktır ancak bütçenize uygun bütün konutlara bakarak zamanınızı kaybetmemelisiniz. İsteklerinizin neler olduğunu belirledikten sonra bu doğrultuda bir arayışa başlayabilirsiniz. Satın almak istediğiniz konut için yalnızca tek bir semt ile sınırlı kalmazsanız daha kolay bir şekilde ev bulabilirsiniz.

Garanti Bankası’nın sunduğu konut kredisi imkanlarından faydalanıp hayal ettiğiniz eve sahip olabilirsiniz. Konut kredisi ile ilgili merak ettiğiniz her konuyu sitemizde bulmanız mümkün. kredidefteri.com olarak sizlere en detaylı şekilde kredi bilgilerini sunmaya devam etmekteyiz.