Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Garanti Bankası Konut Kredisine Başvuru Yolları

Garanti Bankası Konut Kredisine Başvuru Yolları

Ev kredisi çekmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri Garanti Bankası olmaktadır. Bunun sebebi Garanti Bankası konut kredisinin uygun faiz oranları ve uzun vade sürelerine sahip olmasıdır. Sizde bir miktar birikim yapmayı başardıysanız ve üzerini konut kredisi çekerek tamamlamayı düşünüyorsanız Garanti Bankası konut kredisinden faydalanabilirsiniz. Bu krediye nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazımız devamını okumanız yeterli.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Ülkemizde son yıllarda yaygınlaşan mortgage bir diğer adıyla konut kredisi sayesinde pek çok kişi kira öder gibi ev sahibi olmayı başarmıştır. Sizde bu kişilerin arasına katılmak için Garanti Bankası konut kredisinden yararlanmayı düşünüyorsanız bunun için kullanabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri en eski yöntem olan Garanti Bankası şubelerine gitmektir. Bir diğer yöntem ise Alo Garanti telefon bankacılığını aramak ve müşteri temsilcileri ile görüşmektir. Tabii ki çağımızın vazgeçilmezi olan internet bankacılığını kullanarak da Garanti Bankası ev kredisi müracaatınızı gerçekleştirmeniz mümkündür.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti Bankası konut kredisi başvurusunu gerçekleştirirken bankaya vereceğiniz cep telefonu numarasına başvurunuzun işleme alınmasının ardından 1 ila 3 gün arasında SMS yolu ile bilgi verilecektir. Konut kredisi talebiniz banka tarafından onaylanırsa istenilen belgelere tamamlayarak kısa süre içerisinde ev sahibi olma hayalinizi hayata geçirebilirsiniz. Konut kredisi başvurunuz reddedilmişse bunun en büyük sebebi muhtemelen kredi notunuzun istenilen seviyede olmamasıdır. Kredi notu daha önce kullanmış olduğunuz krediler ve kredi kartı borçlarının düzenli ödenip ödenmemiş olmasıyla yakından bağlantılıdır. Bu nedenle gelecekte doğabilecek kredi ihtiyaçlarınızda olumsuz durumlarla karşılaşmamak için ödemelerinizi aksatmadan yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sitemizde tüm kredi türleri ile ilgili detaylı bilgiler ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Kategori başlıklarımız altında bulunan makalelerimizi inceleyerek merak ettiğiniz tüm konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.