Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / Garanti Bankası Kredi Hesaplama İhtiyaç

Garanti Bankası Kredi Hesaplama İhtiyaç

İhtiyaç kredisi çekmeyi düşünenlerin aklına gelen ilk sorulardan biri kaç ay vade ile kredi çekebileceği ve aylık geri ödemelerinin ne kadar olacağı olmaktadır. Eğer ihtiyaç kredisini Garanti Bankası’ndan çekmeyi düşünüyorsanız sizde bankanın sunmuş olduğu %1,16’dan başlayan faiz oranlarından faydalanan müşterileri arasına katılabilirsiniz. Garanti Bankası kredi hesaplama ihtiyaç kredisi için de başvurabileceğiniz bir yöntemdir. Peki hesaplama işlemini nasıl yapacaksınız? Cevabı aşağıda bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Hesaplama

Garanti Bankası kredi hesaplama ihtiyaç kredisi için kolaylıkla uygulanabilecek bir işlemdir. Bunun için bankanın web sitesinde bulunan Garanti kredi hesap makinesinden faydalanabilirsiniz. Üstelik Garanti kredi hesap makinesini kullanmak son derece basittir. Yapmanız gereken tek şey Garanti Bankası’nın internet sitesini ziyaret etmek ve “Bireysel-Krediler-Bireysel İhtiyaç Kredisi-Bireysel İhtiyaç Kredisi Hesap Makinesi” sekmelerini tıklamak olacaktır. Açılan sayfada bulunan “Kredi Tutarı” bölümüne çekmek istediğiniz ihtiyaç kredisinin miktarını yazdıktan sonra “Vade” bölümüne de bu krediyi kaç ayda geri ödemek istediğinizi yazmalısınız. Ayrıca bu ekranda aylık ödemek istediğiniz taksit miktarını belirterek hesap yapma seçeneği de bulunmaktadır. Vade ve aylık geri ödeme tutarının yası sıra kredi tahsis ücreti, sigorta tutarı, toplam masraf, geri ödeme tutarı, yıllık maliyet oranı ve faiz oranı gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz. Yine bu sayfada bulunan butona tıklayarak ödeme planını da görüntüleyebilirsiniz.

Garanti Bankası müşterilerine internet bankacılığını ihtiyaç kredisi kullanma imkanı da sağlamaktadır. Maaşlarını Garanti Bankası’ndan almayan kişiler internet üzerinden en fazla 25.000 TL kredi için başvuru yapabilmektedirler. Eğer daha fazla kredi kullanılmak isteniyorsa bankanın şubelerinden birine gidilmesi gerekmektedir.

Görüldüğü üzere Garanti Bankası kredi hesaplama işlemi son derece basittir. Kredi başvurunuzu Garanti İnternet, Garanti Cep ve garanti.com.tr adresi üzerinden yaptığınızdan buradan onaylanan miktardan daha fazla kredi çekemeyeceğinizi aklınızdan çıkarmamalı, buna göre adım atmalısınız.