Anasayfa / Bankalar / Garanti Bankası Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage

Garanti Bankası Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage

İstediğiniz evi satın alabilmek için konut kredisi kullanmayı düşünüyorsanız ve kullanacağınız kredinin ilk birkaç sene her ay eşit taksitlere sahip olmasını, sonraki dönemlerde ise taksitlerinizin güncel faiz hareketlerine göre değişmesini istiyorsanız en güncel Garanti Bankası konut kredisi ürünlerinden biri olan Garanti Bankası Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage tam da size göre olabilir. Bu yazımızda sizler için araştırdığımız bu kredinin özelliklerini paylaşıyoruz.

Garanti Bankası Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage Özellikleri

Garanti konut kredisi ürünleri arasında en çok ilgi çekenlerden biri olan Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage ile 5 seneye kadar bir dönem belirleyebilir ve bu dönem süresince kredinizi sabit faiz ile kullanabilirsiniz. Daha sonraki dönemde ise kredi faiziniz 1, 3, 6 ya da 12 ayda bir olmak üzere içinde bulunulan aydan iki önceki ayda TÜİK tarafından açıklanan Tüketici Fiyatları Endeksi yıllık yüzde değişim oranı baz alınarak hesaplanan Garanti Bankası’nın güncel Değişken Faizli Mortgage faiz oranına göre dönemsel olarak otomatik güncellenecektir.

Garanti Bankası Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage TL cinsinden kullanabileceğiniz bir Garanti Bankası mortgage ürünüdür. En fazla vade süresi 240 ay olup sabit faizli dönemde Garanti Bankası’nın açıkladığı Sabit Faizli Mortgage faiz oranı, değişken faizli dönemde ise Garanti Bankası’nın açıkladığı güncel Değişken Faizli Mortgage faiz oranı geçerli olmaktadır. Bu Garanti Bankası konut kredisi ürünü sadece mesken alımları için ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Eğer kredinizi erken ödemek ve kapatmak isterseniz erken ödeme ücreti talep edilmemektedir. Garanti Bankası Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage kullanımında teminat olarak satın alınan evin ipoteği yeterli görülmektedir. Genellikle kefil istenmemekle birlikte banka şubeleri gerekli gördükleri hallerde kefil talep etme hakkına sahiptir. Kullanabileceğiniz kredi miktarı konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’i kadar olmaktadır.