Anasayfa / Bankalar / Garanti Bankası Özel Ödemeli Mortgage

Garanti Bankası Özel Ödemeli Mortgage

Garanti Bankası çeşitli ihtiyaçlara hitap eden mortgage ürünleriyle dikkat çekmektedir. Birçok güncel mortgage kampanyası bulunan Garanti Bankası’nın öne çıkan kredi ürünlerinden biri de Garanti Bankası Özel Ödemeli Mortgage’dır. Garanti Bankası konut kredisi denildiğinde akla ilk gelen kredi türlerinden biri olan Garanti Bankası Özel Ödemeli Mortgage’ın özelliklerini öğrenmek için yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.

Garanti Bankası Özel Ödemeli Mortgage Özellikleri

Garanti Bankası Özel Ödemeli Mortgage TL cinsinden kullanılabilen bir Garanti Bankası ev kredisi ürünüdür. Bu kredinin maksimum vade süresi 240 aydır. Kredi kullanım anında Garanti Bankası’nda geçerli olan sabit faizli mortgage faiz oranı uygulanmaktadır. Garanti Bankası Özel Ödemeli Mortgage ürününden faydalanmanız halinde erken ödeme yaptığınız takdirde erken ödenen anapara tutarının %2’si kadar erken ödeme ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu kredi yalnızca mesken alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Kredi kullanımı satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ni olarak belirlenmiş durumdadır. Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin 1 veya 1’den fazlası erken ödenmek istendiğinde, kalan vade 36 aydan fazla değilse ödenen anapara tutarının %1’i, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilmektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası ev kredisi ürünleri ilginizi çekiyorsa ve kredi çektiğiniz takdirde ne kadar ödeme yapmanız gerekeceğini merak ediyorsanız Garanti Bankası’nın web sitesinde bulunan konut kredisi hesaplama aracından yararlanabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi tutarı ve vade süresini yazmanız halinde faiz oranı, aylık taksit tutarı, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, taşınmaz rehin ücreti, toplam masraf, toplam geri ödeme tutarı ve yıllık maliyet oranı gibi bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası Özel Ödemeli Mortgage Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Tüm Garanti Bankası ev kredisi ürünlerinde olduğu gibi Özel Ödemeli Mortgage için de gerekli belgeler şunlardır: nüfus cüzdanı; güncel adresi gösteren ve son 6 aydan birine ait telefon/doğalgaz/ elektrik/su faturası ya da ikametgah belgesi; gelir belgesi; alınacak konuta ait kat mülkiyeti tapusu veya kat irtifası tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ya da kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatının fotokopisi.