Anasayfa / Bankalar / Garanti Bankası Sabit Faizli Konut Kredisi

Garanti Bankası Sabit Faizli Konut Kredisi

Hiç değişmeyen taksit miktarı ile konut kredisi kullanmak istiyorum diyorsanız Garanti Bankası sabit faizli konut kredisi ürününe mutlaka göz atmalısınız. Konut kredisini ne kadar süreli bir vade ile kullanmak istediğinizi belirledikten sonra uygun faiz oranları ile Garanti konut kredisi çekebilir ve uzun süredir hayalini kurduğunuz eve kavuşabilirsiniz.

Garanti Bankası Sabit Faizli Konut Kredisi Özellikleri

Garanti Bankası konut kredisi denildiğinde akla ilk gelen kredi ürünlerinden biri sabit faizli konut kredisidir. Bu kredi TL cinsinden kullanılabilen bir kredi türüdür. Sabit faizli konut kredisini en fazla 240 ay limitle çekebilirsiniz. En uygun ödeme planını kendinizin belirleyebileceği bir Garanti konut kredisi ürünü olan sabit faizli konut kredisini krediyi kullandığınız anda geçerli olan sabit faizli mortgage faiz oranı üzerinden alabilirsiniz. Bu krediyi yalnızca mesken amacıyla alacağınız konutlar için kullanmak mümkündür, iş yeri alımlarında sabit faizli konut kredisi ürünü uygun bir kredi ürünü değildir. Yalnızca gerçek kişiler sabit faizli konut kredisinden faydalanabilmektedirler. Garanti Bankası sabit faizli konut kredisinde yalnızca satın alınacak konutun ipoteğini teminat olarak yeterli görmekle birlikte eğer şubeler gerekli görürlerse kefil de talep edebilmektedirler. Sabit faizli Garanti Bankası konut kredisini en fazla konutun ekspertiz değerinin %80’i oranında çekebilirsiniz. Kredi taksitlerinizin 1 veya 1’den fazlasını erken ödemek istediğinizde eğer kalan vade 36 aydan fazla değilse ödenen anapara miktarının %1’ini, vade 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek miktarda masraf alınmaktadır. 80.000 TL sabit faizli konut kredisi kullanmak istediğinizi farz edelim. Bu durumda 36, 60, 120 ve 240 ay vadeler için faiz oranı %1,19 olurken ödeyeceğiniz toplam masraf ise 1,310 TL’dir. Yıllık maliyet oranı ise 36 ay için %16,59, 60 ay için %16,10, 120 ay için %15,74 ve 240 ay için %15,58 olacaktır.

Sabit Faizli Konut Kredisi İçin Gereken Belgeler

Sabit faizli Garanti Bankası konut kredisi başvurusu için gereken belgeleri başvuru formu, nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve serbest çalışanlar için vergi levhası, son üç yıla ait bilanço ile gelir tablosu olarak sıralayabiliriz. Bu belgeleri hazırlayarak en yakın Garanti Bankası şubesine gidebilir ve konut kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.