Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / Garanti Dijital Kredi

Garanti Dijital Kredi

Oldukça fazla müşteri kitlesine sahip olan Garanti Bankası tüm hizmetleri ile olduğu gibi bireysel kredi ürünleri ile de beğeni toplamayı başarıyor. Bu yazımızda sizlere en çok talep gören Garanti Bankası kredi ürünlerinden olan Garanti Dijital Kredi’den bahsetmek istiyoruz.

Garanti Dijital Kredi Özellikleri

Garanti Bankası Dijital Kredi Garanti İnternet ve Garanti Cep kullanıcılarına hitap eden bir kredi türü. Bireysel ihtiyaç kredisi türü olan Garanti Dijital Kredi’ye başvuru bu kanallardan yapıldığı gibi tahsis edilen kredi de anında müşterilerin hesabına aktarılıyor. Yani müşteriler krediyi almak için bankaya gitmek zorunda kalmıyorlar. Ayrıca başka bankacılık kanalları kullanılarak Garanti Bankası kredisi için başvuru yapılmışsa yine Garanti İnternet üzerinden bu başvuru sonuçlarını da takip etmek mümkün olabiliyor.

Eğer Garanti Dijital kredi başvurusu yaparken Garanti İnternet ve Garanti Cep kanallarını kullanırsanız ancak onaylanan tutar kadar kredi kullanabiliyorsanız. Garanti Bankası’nın maaş müşterisi değilseniz Garanti İnternet ve Garanti Cep kullanarak en fazla 25.000 TL limitli kredi kullanabiliyorsunuz.

Garanti Dijital Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Dijital Kredi başvurusu yapmak son derece kolaydır. Garanti İnternet “Başvurular” menüsünde “Kredi-İhtiyaç Kredisi” adımlarını takip ederek kredi müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası Dijital Kredi başvurusunu yapar yapmaz sonucu da öğrenebilirsiniz. Sonuç olumlu olduğu takdirde istenilen işlemleri tamamlamanız durumunda şubeye dahi gitmeksizin tahsis edilen kredi hesabınıza yatırılacaktır. Olumlu yanıt aldıktan sonra yine “Kredi” adımı altında yer alan “Kredi Kullan” seçeneğini kullanarak kredi işleminizi sonuçlandırabilirsiniz. Garanti Bankası kredi başvurunuzu başka kanallar kullanarak yapmış olmasınız bile Garanti İnternet üzerinde gerekli belgeleri onaylamanız halinde istediğiniz kredi tutarının hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Dijital Kredi kampanyası kapsamında en az 3 ay en fazla 48 ay vade ile kredi kullanılabilmektedir. Kredi tahsis ücreti olarak kredi tutarının %0,5’i alınmaktadır. Kredi tutarı, vadesi ve sigorta pirimi müşteriye göre değişiklik gösterebilmektedir. Garanti Bankası kredi başvurusu yapan müşterilerinden ücret bordrosu ve gelir belgesi gibi belgeleri talep edebilmektedir. Ayrıca Garanti Dijital kredi için başvuran kişinin T.C. vatandaşı olması, Garanti Bankası’nın müşterisi olması ve banka sisteminde nüfus cüzdanı bilgileri ile imzasının da bulunması şarttır.