Anasayfa / Krediler / Garanti Oto Kredisi

Garanti Oto Kredisi

Araba satın almayı düşünen ancak yeterli birikimi olmayan kişilerin çoğu Garanti Bankası taşıt kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Sizde çabuk bir şekilde onaylanacak bir otomobil kredisine başvurmayı düşünüyorsanız Garanti taşıt kredisinin özelliklerine mutlaka göz atmalısınız.

Garanti Taşıt Kredisi Özellikleri

Garanti oto kredisi düşük faiz oranıyla dikkat çekmektedir. 6, 12, 18, 24, 36 ve 48 aylık vadeler için belirlenen faiz oranı %1,44’dür. 30.000 TL Garanti oto kredisini 36 ay vade ile çektiğinizi farz edelim. Bu durumda aylık geri ödemeniz 1126,19 TL olacaktır. Masraf olarak ise Garanti Bankası 457,5 TL kesinti yapmaktadır. Garanti oto kredisi için farklı tutarlar ve vade sürelerinde hesaplama yapmak istiyorsanız Garanti Bankası’nın internet sitesini ziyaret edebilir ve taşıt kredisi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Garanti Bankası taşıt kredisinde genel olarak kefil talebinde bulunmamaktadır. Ancak bazı şubeler gerekli gördükleri hallerde kefil talep edebilmektedirler. İkinci el araç almayı düşünüyorsanız satın alacağınız aracın yaşı ile vade süresinin toplamının 108 ayı geçemeyeceğini bilmelisiniz. Garanti taşıt kredisi nihai fatura değeri 50.000 TL ve altında olan araçlar için araç değerinin %70’lik kısmı için, değeri 50.000 TL’den fazla olan taşıtlar içinse 50.000 TL’ye kadar olan bölüm için %70 ve bunun üzeri içinse %50 olarak uygulanmaktadır.

Oto Kredisi Garanti Bankası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Oto kredisi Garanti Bankası’nın tüm şubelerine gidilerek başvurusu yapılabilen bir kredidir. Ayrıca 444 6866 numaralı 444 OTOM hattını arayarak Garanti taşıt kredisi başvurusunu gerçekleştirmeniz mümkündür. Garanti Bankası internet bankacılığı da kolay bir şekilde Garanti oto kredisine başvurmak için ideal bir kanaldır. Bankanın web sitesine giriş yaparak taşıt kredisi başvuru formunu doldurmanız kredi müracaatınızı yapmak için yeterli olacaktır.

Garanti Taşıt Kredisi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Garanti Bankası taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilerinden nüfus cüzdanı aslı, başvuru formu, gelir belgesi ve serbest çalışanlardan ise vergi levhası ile son üç yıla ait bilanço ile gelir tablosunu istemektedir. Bu belgelerinizi tamamladığınız takdirde kredi notunuz da yüksekse Garanti oto kredisi başvurunuzun kabul edilmemesi için bir sebep bulunmamaktadır.