Anasayfa / Krediler / Garanti Taşıt Kredisi

Garanti Taşıt Kredisi

Otomobil satın almayı düşünüyorsanız ve bu konuda aceleniz varsa ancak yeterli nakit paranız bulunmuyorsa sizde çok sayıda insan gibi Garanti Taşıt Kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Hızlı bir şekilde onaylanma özelliğine sahip olan Garanti Bankası taşıt kredisi 48 aya varan vadeleriyle de dikkat çekiyor.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

48 aya varan vadelerle tahsis edilen Garanti araba kredisi 6, 12, 18, 24, 36 ve 48 aylık vadeler için %1,44 faiz oranı ile verilmektedir. 30.000 TL’lik Garanti Bankası Taşıt Kredisi’ni 36 ay vade ile çektiğinizde aylık taksitleriniz 1126,19 TL olurken toplam masraf ise 457,5 TL’ye tekabül etmektedir. Garanti Bankası’nın web sitesinde bulunan taşıt kredisi hesaplama aracını kullanarak kredi tutarınızı ve vade sürenizi yazmanız ve “Hesapla” butonuna basmanız halinde ödemeniz gereken miktarları detaylı olarak görebilirsiniz. Sıfır km taşıtlarda Garanti Bankası Taşıt Kredisi için satın alınan aracın rehnini teminat olarak yeterli görmektedir. Fakat bazen istisnai durumlar olabilmekte ve bazı şubeler müşterilerinden kefil de isteyebilmektedirler. İkinci el araçlarda tahsis edilen kredi tutarı satın alınan taşıtın vadesi ile taşıtın yaşının toplamı en fazla 108 ay olacak biçimdedir. Banka şubeleri ikinci el taşıtlarda da kefil isteme hakkına sahiptir. Garanti taşıt kredisi nihai fatura değeri 50.000 TL ve altındaki taşıtlar için taşıt değerinin %70’lik kısmı için, 50.000 TL’den daha değerli araçlar içinse 50.000 TL’ye kadar olan kısım için %70 ve bu kısmı aşan bölüm için ise %50 biçiminde uygulanmaktadır.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi’ne Nasıl Başvurabilirim?

Garanti araba kredisi için başvuruyu en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası’nın internet sitesinde bulunan taşıt kredisi başvuru formunu doldurarak müracaatınızı gerçekleştirebileceğiniz gibi 444 6866 numaralı 444 OTOM hattını arayarak da başvuru yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisine almayı planladığınız aracın marka ve model detayları, istediğiniz kredi tutarı ve vade ile sorulan bilgileri vermeniz yeterli olacaktır. Başvurunuza derhal yanıt verilecektir. Olumlu bir cevap almanız halinde istenilen belgelerle birlikte Garanti Bankası şubelerine gidebilir ve Garanti araba kredisi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası Taşıt Kredisi için gereken belgeler nüfus cüzdanı aslı, başvuru formu, gelir belgesi ve serbest çalışanlar için vergi levhası ile son üç yıla ait bilanço ile gelir tablosudur.