Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Garanti’den Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti’den Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisi veren bankalardan bir tanesi olan Garanti Bankası sunmuş olduğu vade ve faiz oranları ile tüm dikkatli bakışları üzerinde toplamayı başarıyor. Sizde uzun vadeli ve düşük faizli ev kredisi kullanmayı planlıyorsanız Garanti Bankası ev kredisi imkanını mercek altına alabilirsiniz. Sunmuş olduğu çeşitli kredi hizmetleriyle finansal kaynak ihtiyacı olanlara destek olmayı sürdüren Garanti Bankası gelişmiş alt yapısı ve üst düzey bankacılık anlayışı ile farkını açıkça ortaya koyan önemli bankalardandır. Garanti Bankası konut kredisi almak isteyenlerden bazı evraklar talep etmektedir. Bu evrakların yanı sıra kredi çekmek isteyen kişinin yine Garanti Bankası tarafından belirlenen bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Evrakları tamamlayabilen ve belirlenmiş olan koşullara uygun olan herkes Garanti Bankası konut kredisi olanağından yaralanabilmektedir. Peki Garanti Bankası konut kredisi nasıl alınır ve bankanın belirlemiş olduğu koşullar nelerdir?

Garanti Konut Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası’ndan ev kredisi almak aslında hiçte zor değildir. En kolay konut kredisi veren bankalar denildiğinde bir adım öne çıkan Garanti Bankası gerekli kriterleri karşılayan herkese tüm desteğini sunmaktadır. Sizde tercihinizi Garanti Bankası konut kredisinden yana kullandıysanız başvuru işleminizi gerçekleştirmeniz için şubeye dahi gitmenize gerek bulunmamaktadır. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ya da Garanti Bankası Telefon Bankacılığı hizmetlerinden istifade ederek rahatlıkla konut kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Dileyenler kendilerine en yakın olan Garanti Bankası şubesine giderek yine ev kredisi taleplerini bankaya iletebilirler. Başvurunun gerçekleştirilmesinin ardından kredi talebinin onaylanıp onaylanmadığı 1 ila 3 iş günü arasında belli olmaktadır. Kendilerine kredi talebiyle gelen kişinin başvurusunu değerlendiren Garanti Bankası SMS yolu ile kredi isteminin sonucunu kişiye bildirmektedir. Bunun anlamı kredi talebiniz olumsuz dahi yanıtlanmış olsa Garanti Bankası’nın size muhakkak dönüş yapacağıdır. Talebinize olumlu cevap aldıysanız kredinizi hemen kullanabilir ve rüyalarınızı süsleyen evin anahtarını cebinize koyabilirsiniz. Garanti Bankası konut kredisi başvurusu reddedildiyse bunun nedenlerini araştırmalı ve kredi isteğinizin niçin reddedildiğini öğrenip bu durumu düzeltmek için gerekli girişimleri yapmalısınız. Genel olarak bankaların kredi isteklerini geri çevirmelerinin en büyük nedeni kişinin kredi puanındaki olumsuz durumdur. Kredi notunuz düşükse Garanti Bankası dahil olmak üzere konut kredisi veren bankalar size ev kredisi verme konusunda istekli davranmayabilirler. Bu yüzden kredi skorunuzu arttırmak için gerekli adımları tek tek atmalı ve bankaların belirlemiş olduğu koşullara uygun bir birey haline gelmeye çabalamalısınız.

Sizler için Garanti Bankası konut kredisi nasıl alınır konusunu mercek altına aldık. Hayalini kurduğunuz eve sahip olabilmek için sizde bu kredi imkanından yararlanmayı düşünebilirsiniz. Belirli bir birikiminiz varsa kalan kısmı temin etmek için sizde Garanti Bankası’nın ev kredisi ürününü seçeneklerinize ilave edebilirsiniz