Anasayfa / EFT Saatleri / Güncel EFT Saatleri Ziraat Bankası

Güncel EFT Saatleri Ziraat Bankası

Ziraat Bankası EFT işlemleri hangi zaman aralığında yapılmalıdır?

Para transferinizin hemen onaylanıp karşı tarafın hesabına yatması için Ziraat Bankası EFT saatlerine uymalısınız. Ziraat Bankası EFT saatleri sabah 09:00 ile 16:00 arası gerçekleşmektedir. Bu saat aralığında yapılan işlemler dakikalar içerisinde onaylanmaktadır. Ancak belirlenmiş olan bu saat aralığı dışında EFT yapılırsa işlem gerçekleşmemekte ve bir sonraki iş gününe bırakılmaktadır. EFT işleminizin hemen olmasını arzu ediyorsanız Ziraat Bankası tarafından belirlenen saatlere uymaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yapılan EFT işlemi karşı tarafın hesabına ne zaman yansır?

Ziraat Bankası EFT saatleri içinde EFT işlemi yapmışsanız karşı tarafın hesabına yatması 5 ila 30 dakika arası sürmektedir. Ziraat EFT saatleri dışında para transferi gerçekleştirdiyseniz bir sonraki iş gününe kadar işleminiz havuzda bekletilmektedir.

Ziraat Bankası EFFT işlemlerinde ücret ne kadardır?

EFT işlemi için daha az ödemek istiyorsanız seçeneklerinizi bilmelisiniz. Bu sayede hem EFT işleminizi daha az masrafla gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Şubeden EFT gönderirseniz ücreti: 2.50 TL

İnternet Şubesi aracılığı ile EFT yaparsanız ücreti: 3.50 TL

Telefon Bankacılığı kullanırsanız EFT ücreti: 5 TL

ATM’den EFT yapmanız durumunda EFT ücreti: 7 TL

Ziraat Bankası EFT sorgulama nasıl yapılır?

Ziraat Bankası EFT saatleri içinde EFT yaptınız ama gerçekleştirdiğiniz işlem sonuca ulaşmadı mı? Normalde Ziraat EFT saatleri içinde yapılan her EFT işlemi 5 ila 30 dakika arasında sonuca ulaşmaktadır. Bu süre içinde para transferiniz tamamlanmadıysa ve EFT işleminiz ne durumda öğrenmek istiyorsanız atabileceğiniz adımlar şu şekildedir. İnternet bankacılığından yararlanıyorsanız konuyla alakalı olan sayfa üzerinden veya telefon bankacılığı hizmetinden faydalanıp 0850 220 00 00 telefon numarasını kullanıp EFT işleminizin son durumu hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Dilerseniz size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek EFT işleminizi hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

ETF işlemi neden tamamlanmaz?

Ziraat Bankası EFT saatleri içinde işlem gerçekleştirdiniz ama EFT işleminiz tamamlanmadı mı? Bu durumda büyük olasılıkla EFT yaparken yanlış bilgi girmişsinizdir. Banka ve İlçe şube kodu ile müşteri adı soyadı kısımları doğru yazılmalıdır. Aksi halde EFT işlemi onay sürecinden geçememektedir. Bazı bankalar TC numarasını girmeyi zorunlu tutmasa bile bu kısmı doldurursanız sorun yaşama olasılığınızda en aza inecektir. Yazdığım bu konuları doğru yapmışsanız bu durumda EFT yaptığınız kişinin kendi bankası ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bu sayede sorunun kaynağı bulunup kısa süre içerisinde çözüm sürecine geçilecektir.

Yaptığım EFT işlemini iptal edebilir miyim?

EFT işlemini yaptınız ama sonradan kararınızı değiştirip EFT yapmaktan vazgeçtiyseniz izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir. İnternet bankacılığı kullanıyor iseniz EFT komutunu iptal için https://www.ziraatbank.com.tr/tr web sitesine giriş yapmalısınız. Müşteri kimliğiniz ile giriş yapmanızın ardından EFT işleminiz henüz onaylanmamışsa sayfada yer alan iptal et butonunu kullanıp EFT işleminizi sonlandırabilirsiniz. EFT işlemini iptal etmenin bir diğer yolu ise telefon bankacılığını kullanmaktır. Ancak telefon bankacılığı esnasında kimlik doğrulama gibi aşamalar zaman alacağı için EFT işleminizi zamanında iptal etme şansını yakalayamayabilirsiniz. Fakat EFT işlemini Ziraat Bankası EFT saatleri dışında yaptıysanız bir sonraki iş gününe kadar EFT emrinizi iptal edebileceğinizi unutmamalısınız.