Anasayfa / Bankalar / Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi

Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi

Canım Evim Konut Kredisi

Konut kredisi kullanarak ev satın almayı düşünüyorsanız Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi mutlaka seçenekleriniz arasında yer almalıdır. Halk Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu Canım Evim Konut Kredisi uzun vadeleri ve düşük faiz miktarlarıyla dikkat çeken bir Halk Bankası konut kredisi ürünüdür. Yazımızın devamında Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi Özellikleri

Canım Evim Konut Kredisi kampanyası sayesinde kişiler özel indirimlerden yararlanabilmekte ve bu kampanya kapsamında taksit ödemelerini ister aylık ister üçer aylık dönemler halinde yapabilmektedirler. Ayrıca kişilerin gelirlerine paralel olarak serbest ödeme seçeneklerini tercih etmeleri de mümkündür.

Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi kampanyası kapsamında 100.000 TL’ye kadar 120 ay vadeli kredi kullanmanız halinde aylık 1.628 TL taksit ödeyebilirsiniz. Bu durumda Halk Bankası konut kredisinin faiz oranı %1,27 olmaktadır. Kredi için ödeyeceğiniz tahsis ücreti ise 500 TL’dir. 100.000 TL’lik krediyi 180 ay vade ile kullanmanız halinde ise aylık taksitleriniz 1.466 TL ve faiz oranı ise %1,33 olacaktır. Kredi tahsis ücreti ise yine 500 TL’dir.

Canım Evim Konut Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

Örnek Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Diğer Masraflar Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
100.000 120 1,27 500 1.628 806 16,7527
180 1,33 500 1,466 806 17,5024

Ekspertiz ücreti olarak 650 TL ve ipotek tesis ücreti olarak 155,76 TL alınmakta olup bu masraflar tabloda “Diğer Masraflar” başlığı altında gösterilmiştir. Yıllık toplam maliyet oranına faiz, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti ve vergiler dahil olup, örnek vade ve tutar üzerinden hesaplama yapılmıştır. Konutun lokasyonu, metrekaresi ve benzeri kriterlere göre ekspertiz ücreti, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası pirim tutarları değişiklik göstermektedir.

Canım Evim Konut Kredisinden Nasıl Yararlanabilirim?

Canım Evim Konut Kredisinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey size en yakın Halkbank şubesini ziyaret etmektir.

Canım Evim Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Canım Evim Konut Kredisi için gerekli belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

-TC kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport

-Gelir belgesi

Kamu çalışanları için bordro; özel sektör çalışanları için bordro ya da maaş üzerinde haciz bulunmadığına dair ibare taşıyan güncel onaylı gelir belgesi, şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümü; emekliler için SGK emekli belgesi, emekli maaş hesap cüzdanı, eğer kişi emekli olduğunu ancak halen aktif olarak ücretli çalıştığını beyan ederse işyeri destek prim bildirgesi; Serbest meslek sahipleri için güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti, Ticaret Sicil Gazetesi; çiftçiler için Çiftçilik Belgesi, müstahsil makbuzları, arazi tapu fotokopileri.

-Ek Gelir Belgeleri

Faiz geliri bulunuyorsa bunu gösterir hesap cüzdanı

Kira geliri bulunuyorsa tapu, kira kontratı fotokopisi

-Satın alınacak konuta ait kat mülkiyetli tapu, kat mülkiyetli tapu olmaması durumunda kat irtifaklı tapu ile birlikte yapı kullanım izin belgesi,eğer yapı kullanım izin belgesi de alınmamış ise son 5 yıla ait yapı ruhsatı ve imar durum belgesi