Anasayfa / EFT / Halk Bankası Eft Saatleri

Halk Bankası Eft Saatleri

Halk bankası köklü geçmişe sahip olan devlet bankalarından bir tanesidir. Özellikle son yıllarda değişen yönetim politikaları ve işlem alt yapısında yapılan değişiklikler ile hizmetlerini eskiye göre çok daha fazla genişletmişlerdir.

Özellikle Halkbank eft saatleri eskiye göre daha uzun bir zaman çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Halk Bankası Eft Saatleri

Halk Bankası Eft Saati Kaça Kadar

Halk bankası şubelerinden bir tanesinde açmış olduğunuz bir hesap üzerinden bir başka banka portföyünde yer alan hesaba para transferi gerçekleştirme işlemine eft denilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan bankacılık işlemlerinden bir tanesi olan eft işlemleri tüm bankalarda belirli süreler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Halk Bankası eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen tüm ödeme işlemleri aynı gün karşı hesaba geçmektedir, buna göre hafta içi saat 08:00 ile 16:30 saatleri arasında sorunsuz şekilde eft işlemleri yapılabilmektedir. Bu saatler içerisin de yapılmakta olan tüm eft işlemleri ortalama olarak 5 dakika ile 10 dakika arasında karşı hesaba geçmektedir. Ancak çalışma saatlerinin dışında veya hafta sonu ile resmi tatillerde yapılan ödemeler takip eden ilk iş günü içersinde gerçekleştirilmektedir.

Halk Bankası Eft Sorgulama

Gün içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz tüm eft işlemlerinin aynı iş günü içerisinde karşı hesaba geçirilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda bir tam iş günü içerisinde karşı hesaplara geçirilmeyen eft işlemleri için gönderimlerinizi sorgulamanız gerekmektedir. Bunun için 444 0 400 nolu telefonu kullanarak eft durumunuzla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Özellikle Halk Bankası eft saatleri içerisinde ödemelerinizi gerçekleştirecek olursanız tüm eft işlemleriniz çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir, bu nedenle eft saatleri dışında gönderim yapmazsanız ödemelerinizde aksaklıklar meydana gelmeyecektir.

Halk Bankası Eft Ücretleri

İnternet üzerinden yapılacak olan tüm eft işlemleri için sabit olarak 1.95 lira komisyon kesintisi meydana gelecektir. Telefon ile gerçekleştirilen eft işlemlerinde ise bu miktar 3.95 lira olarak belirlenmiştir. Bunun dışında şubeler ve ATM’ler üzerinden yapılan eft işlemlerinde gönderilen tutar baz alınarak çeşitli komisyonlar kesilmektedir.