Anasayfa / Bankalar / Halkbank Eğitim Sigortası

Halkbank Eğitim Sigortası

Halkbank Eğitim Sigortası Özellikleri

Çocukların eğitimi onların tüm hayatlarını ve geleceklerini derinden etkileyen bir süreçtir. Çocuğunuzun bu süreci başarıyla tamamlamasını ve beklenmeyen durumlara karşı eğitimini rahatlıkla bitirebilmesini güvence altına almak istiyorsanız sizde Halkbank Eğitim Sigortası’ndan faydalanabilirsiniz.

Eğitim Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Yaşı 18-65 aralığında bulunan tüm anne babaların yanı sıra çocukların herhangi bir yakınları ve eğitim masraflarını üstlenen diğer şahıslar Halkbank Eğitim Sigortası’nı yaptırabilmektedirler.

Eğitim Sigortası Süresi

Eğitim Sigortasının süresi sigortanın başlangıç tarihinden itibaren çocuğun kalan eğitim yılına göre belirlenmektedir. Bu süre 4 yıldan az ve 20 yıldan fazla olamamaktadır. Sigorta süresinin toplamı ile sigortalının yaşı toplamı ise 70’i geçmemelidir.

Teminatın Kapsadığı Durumlar Hangileridir?

Teminat tutarı sigortalının sigorta süresi içinde vefatı durumunda ödenmektedir. İlk yıl için asgari teminat tutarı 20.000 TL olarak belirlenmiştir. İlk yılın teminat tutarı süreye bölünerek diğer yılların teminat tutarı tespit edilmektedir. Öğrencinin yıllık eğitim masrafı ve sigorta süresi ilk yılın teminat tutarını belirlemektedir. Her gelecek yıl için eğitim masrafı kadar teminat tutarı azaltılmakta ve istenildiği takdirde teminat tutarı sabitlenmektedir.

Halkbank Eğitim Sigortası Prim Ödeme Şekli

Halkbank müşterilerinin seçimlerine göre sigorta primleri hesaptan peşin olarak veya tüm banka kredi kartlarından 9 ay taksitli ya da peşin olarak tahsil edilebilmektedir. Prim taksitleri bitmeden önce sigortalının vefat etmesi durumunda ise kalan prim borcu ilk ödemede kesilmektedir.

Halkbank Eğitim Sigortası’nın Vergi Avantajı Nedir?

Gereğince mükellef; şahsına, eşine ve küçük çocuklarına ait ödeyeceği yaşam sigortası primleri için vergi indiriminden faydalanabilmektedir. İndirime konu olan primler, ödendiği ayda elde edilen ücretin %15’ini ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak üzere hizmet erbabının safi ücret tutarının belirlenmesi sırasında indirim konusu yapılabilecektir.