Anasayfa / Bankalar / Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Bütçenize en uygun ödeme vade seçeneklerine sahip bir kredi ürünü ile ev sahibi olmak istiyorsanız Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi paketi hayallerinizi gerçekleştirmek için en büyük yardımcınız olabilir. Sizde avantajlı faiz oranları sunan Hesaplı Evim Konut Kredisi paketi ile taksit ödemelerinizi aylık eşit taksitlerle yapabileceğiniz gibi dilerseniz kendiniz belirleyeceği tutarlar ile de yapabilirsiniz. Ayrıca ilk taksitinizi 3 ay erteleme şansınız da bulunmaktadır.

En güncel Halkbank konut kredisi kampanyalarından biri olan Hesaplı evim Konut Kredisi ile ilgili örnek tabloya göz atarak genel bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Hesaplı Evim Konut Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı

(%)

Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Diğer

Masraflar

(TL)

Yıllık Maliyet Oranı

(%)

100.000 36 0,80 500 3.208 806 11,0243
120 0,89 1.359 11,5706

Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücretini kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır. Tahsis ücreti, Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV)’nden muaftır. Diğer masraflar; ekspertiz ücreti 650 TL ve ipotek tesis ücreti 155,76 TL olarak tahsil edilmektedir. Ekspertiz ücreti, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası prim tutarları; konutun bulunduğu lokasyon ve metrekaresi gibi kriterlere göre değişebilmektedir. Kredi faiz oranları, Halk Bankası’ndan en az taksit tutarı kadar kredili mevduat hesabı açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, hayat sigortası, zorunlu deprem sigortası ve konut sigortası yaptırmayı talep eden tüketiciler için geçerlidir. Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 100.000 TL 120 Ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi ortalama 210 TL’ dir. Hesaplı Evim Konut Kredisi paketi faiz oranları, yeni kredi tahsislerinde için geçerli olup, yeniden finansman ve diğer bankalardan kullanılan kredilerin Halk Bankası’na transferi için uygulanmamaktadır. Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi’ni hayat sigortasız ve tahsis ücretsiz olarak kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bu durumda örnek maliyet tablosu şu şekilde olacaktır.

Hesaplı Evim Konut Kredisi

(Hayat Sigortasız ve Tahsis Ücretsiz)

Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı

(%)

Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Diğer

Masraflar

(TL)

Yıllık Maliyet Oranı

(%)

100.000 120 0,94 0 1.393 806 12,1019