Anasayfa / Krediler / Hangi Bankalar Dosya Masrafsız Kredi Veriyor?

Hangi Bankalar Dosya Masrafsız Kredi Veriyor?

İnsanların ihtiyaçlarının sınır tanımadığı günümüzde, bazı özel ihtiyaçlar için, konut alımı, araç alımı gibi nedenlerle bankalardan kredi çekilir. Bankadan çekilen kredide aldığınız para karşılığında dosya masrafı çıkar ve krediyi alan kişi bu masrafı ödemek zorundadır. Her ne kadar yasal olmasa da bankaların işleyişleri bunu zorunlu kılmaktadır. Ancak bazı bankalar dosya masrafı almayarak verdikleri krediyi cazip kılma amacındadır, masrafsız kredi vererek daha çok kredi dağıtma amacındadırlar.

Hangi Bankalar Masrafsız Kredi Verirler?

– Ziraat Bankası, Masrafsız Tüketici Kredisi; Ziraat Bankası şubelerine başvurarak, komisyon ücreti ödemeden ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Kredinin en önemli özelliği, tahsis ücreti alınmayan tüketici kredisi olmasıdır. Haberleşme ve istihbarat gibi giderler size yansıtılmaz, talep ettiğiniz kredi size net olarak verilir.

– Denizbank Faizsiz ve Masrafsız Kredi; Denizbank’ın kredi kampanyasında 1500 liraya dek kredi kullanımında faiz alınmaz ve masraf yoktur. Kredi kullanabilmeniz için bankanın müşterisi olmanız şarttır ve iki adet de otomatik ödeme talimatı vermelisiniz. En yakın Denizbank şubesinden kredi talebinde bulunabilir ve 12 aya varan vadelerle sıfır faizli ve masrafsız kredi kullanabilirsiniz.

– Şekerbank Emekliye Faizsiz ve Dosya Masrafsız Kredi; Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında Şekerbank, emeklilerin maaşlarını taşımaları koşuluyla, faizsiz ve dosya masrafsız 24 aya kadar vade imkanlarıyla 2.400 TL. İhtiyaç kredisi veriyor. Banka, hesabınızdan işletim ücreti almadan, havale ücreti almadan işlemlerinizi yapıyor.

– HSBC ve Garanti Bankası; Bu iki banka dosya masrafsız konut kredisi veren bankalardır. Konut kredilerinde dosya masrafları oldukça büyük tutarları buluyor, banka bu masrafları krediyi kullanan kişiye yansıtmak zorunda kalıyor. Fakat her şeye rağmen konut kredisinde dosya masrafsız kredi vermeyi sürdürmeye çalışan bankalar HSBC ve Garanti Bankası’dır. Konut kredisi ihtiyacınızı bu bankalardan karşılayabilirsiniz.