Anasayfa / Kredi Kartı / HSBC Advance Kredi Kartı

HSBC Advance Kredi Kartı

HSBC Advance kredi kartı ile bedava 6 taksit imkanı. Yurtiçi tek çekim alışverişlerinde bedava 6 taksit imkanı sunan HSBC Advance kredi kartı ile internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz alışverişlerde ise %10 indirim fırsatını elde edebilirsiniz.

HSBC Advance Kredi Kartı Nasıl Alınır?

HSBC Advance kredi kartını almak çok kolay. 500 TL ve üzerinde en az bir tanesi fatura olmak kaydıyla sizde vadesiz hesabınızdan 3 adet otomatik ödeme talimatı verebilir ve HSBC Advance kredi kartının sunduğumu avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

HSBC Advance Kredi Kartının Özellikleri

Tatil Puan

TatilPuan kazanma fırsatı sunması HSBC Advance kredi kartının öne çıkan özelliklerinden. Nakit puanlarınızı 2 ile çarpıp TatilPuan olarak kullanmaya ne dersiniz?

İndirimli Giriş Ücreti

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde yer almakta olan HSBC Clup Lounde’dan indirimli giriş ücretinden faydalanma şansı.

HSBC Advance’den Kayıp ve Çalıntı Teminatı

Kayıp ve çalıntı teminatı! HSBC Advance kredi kartınızın çalınması veya kaybolması durumunda kartınızdan üçüncü şahısların yapabilecekleri olası harcamaların kredi kartı sahiplerine hiçbir şekilde yansıtılmaması. Bu özellikten yararlanabilmek için kayıp ve çalınma durumunda kart sahibinin hemen bankaya haber vermesi gerekmektedir.

Çalıntı ve kayıp bildiri yapılmadan önceki 24 saatte karttan yapılan harcamalardan dolayı kişinin 150 TL ile sınırlı bir sorumluluğun bulunmaktadır. Bankaya kartın çalındığını veya kaybolduğunu bildirilmediyse bu sınır uygulanmamaktadır. 150 TL olan yasal sorumluluk tutarını isteyenler sigorta prim bedeli ödemek kaydıyla sigorta yaptırabilmektedir. Bunun için 0 850 211 0 111’i aramanız yeterli.

HSBC Advance‘den Alışveriş Teminatı

Alışveriş teminatı HSBC Advance kredi kartının bir başka özelliğidir. HSBC kredi kartı başvurusu yaptıysanız ve sizde HSBC Advance kredi kartı kullanıyorsanız alışverişlerinizi çok daha güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. HSBC kredi kartınızı kullanarak yaptığınız alışverişlerde aldığınız ürünler 2 ay içerisinde çalınır ya da zarar görürse banka tarafından belirli limitler içerisinde kalmak koşulu ile satın aldığınız ürünler teminat altına alınmaktadır.

Alışveriş Teminatının Limitleri

Eşya başına maksimum tutar 500 TL olarak belirlenmiştir. Minimum tutarsa 25 TL’dir. Belirlenen bu tutarların üstünde ya da altında kalan eşyalar teminat kapsamına dahil değildir.

HSBC Advance kullanmayı tercih edenlerin bir sene içerisinde eşyalarının başına gelebilecek olumsuz durumlarda en çok 3.000 TL seviyesinde olmak kaydıyla ödeme gerçekleştirilmektedir. Yıllık müşteri limiti dolduğunda ise aynı sene olabilecek olaylarda herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.

Kartın sahibi dışında başka biri kartı kullanırken oluşabilecek hasarlar ve çalınma gibi durumlar teminat kapsamına dahil değildir.

HSBC Bank Telefon Bankacılığı ile sizde teminatlar hakkında kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz. 0 850 211 0 111’i arayabilir ve aklınızdaki soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

HSBC Advance Yurtdışı Asistanlık Hizmeti

HSBC Advantage Gold/Platinum, HSBC Advantage Design Gold/Platinum, Hızz Gold/Platinum HSBC Advance ve HSBC Premier müşterilerine özel avantajlar sunmaktadır. Yurtdışı seyahatine çıktığında HSBC Advance sahipleri kendilerini daha güvende hissetmektedirler. Çünkü HSBC Advance yurtdışı seyahatleri esnasında oluşabilecek sağlık sorunlarına, kazalara, acil yardım çağrılarına danışmanlık ve organizasyon gibi çeşitli taleplere anında yanıt vermektedir.

Yurtdışı asistanlık hizmetinden yararlanmak ise oldukça kolaydır. HSBC Advance kart sahipleri yurtdışı asistanlık hizmetinden faydalanmak istediklerinde HSBC Bank Telefon Bankacılığı aracılığı ile bunu gerçekleştirebilirler. O850 211 0 111’i aramaları halinde HSBC Advance hamilleri yurtdışı asistanlık hizmetinden istifade etmeye başlayabilirler.

HSBC Advantage Gold/Platinum, HSBC Advantage Design Gold/Platinum, Hızz Gold/Platinum, HSBC Advance ve HSBC Premier müşterileri şu ayrıcalıklara sahiptirler.

Tıbbi Nakliye Hizmeti

Kara ambulansı, hava ambulansı, helikopter gibi araçlar ile kart sahibi kişinin hastaneye götürülme işlemi ücretsiz şekilde gerçekleşmektedir. Nakliye sebebi ile meydana gelen masraflar ise kart hamili tarafından karşılanmaktadır.

Hastane Garantisi Hizmet

Kart hamili kişinin hastaneye kabul edilmesinin ardından -45 günlük süreç içerisinde faiz alınmamak kaydıyla 2.500 USD’a kadar bir ödeme gerçekleştirilir.

Olay Yerine Doktor Gönderilme Hizmeti

HSBC Advance sahiplerinin bulunduğu konuma ücretsiz şekilde hekim gönderilmektedir. Tedavi sebebi ile ortaya çıkabilecek masraflarsa kart sahibi tarafından ödenmektedir.

Yurt Dışı Tıbbi Referanslar

HSBC Advance sahiplerine sunulan imkanlar oldukça geniştir. Dünyanın neresinde olursanız olun Yurtdışı Asistanlık Hizmetlerine bağlı olan hastanelerin ve doktorların adları, telefonları ve adresleri hiçbir ücret talep edilmeden verilmektedir.

Uluslararası Tıbbi Bilgiler

Yurtdışı Asistanlık Hizmetler merkezi ücretsiz şekilde yerel olarak sağlanamayan bilgileri temin etmektedir.

İlaç Gönderimi Hizmeti

HSBC Advance avantajlarından biride ilaç gönderimi hizmetidir. Yurtdışı Asistanlık Hizmetleri ilaçların gönderilmesinden kaynaklı masrafları karşılamaktadır. İlaçların ücreti ise kart hamiline aittir.

Refakatçilerin Ulaşım Organizasyonları

Seyahat sırasında hastalanan ve 7 günden fazla hastanede yatan kart hamilinin yakınlarının ziyarete gidebilmesi için organizasyon yapılır. Kart hamilinin kaldığı hastaneye gidiş ücretsizdir. Masraflar ise kart sahibine aittir.

Acil Mesaj Gönderimi Hizmeti

HSBC kredi kartı bulunan kişi acil mesajlar iletmek isterse bu mesajlar hiçbir ücret talep edilmeden ilgili kişilere iletilmektedir.

Çocukların Geri Gönderimi Hizmeti

HSBC kredi kartı olan kişi seyahat esnasında rahatsızlanırsa ve yanında çocukları da varsa istemesi halinde hemen bir refakatçi ile beraber ülkelerine geri götürülür. Bu organizasyon nedeni ile meydana gelecek masraflar ise kart sahibi tarafından karşılanmaktadır.

Danışma Servisi

Alan vergisi, vize, pasaport ve döviz kurları gibi bilgiler herhangi bir ücret alınmadan verilmektedir.

Cenaze Nakil Hizmeti

Gereken tüm organizasyon ücret istenmeden yapılmaktadır. Nakliye sebebi ile oluşacak masrafları ise kart hamiline veya ailesine aittir.

Kişisel Hizmetler

HSBC Advance sunduğu pek çok imkanla göz kamaştırmaktadır. Seyahat ederken tercüman ve teknisyen temini gibi hizmetlere ulaşılmasını telefon numaraları hiçbir ücret talep edilmeksizin verilir. Görüldüğü üzere HSBC Advance kart sahiplerine kolaylık sağlayan çok sayıda hizmet bulunmaktadır.

HSBC Advance Ferdi Kaza Sigortası

HSBC Advance hizmette sınır tanımıyor. Kredi Kartım Güvende Sigortası ile sizde yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinizde olası sorunlara karşı önleminizi alabilirsiniz. Bu sigortadan yararlanmanız halinde sahip olacağınız avantajlar ise şunlardır.

Ferdi Kaza Sigortası

HSBC Advantage Platinum, Hızz Platinum HSBC Advance ve HSBC Premier Kredi Kartı sahibi olanlar, birlikte seyahate çıktıkları eşleri ve 18 yaşından küçük (öğrenciolması durumunda 23 yaşın altındaki) çocukları, Platinum/Advance/Premier Kredi Kartları kullanılarak alınan biletlerle yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerine çıktıklarında, seyahat başladıktan sonra ilk 90 günde meydana gelebilecek kaza sebebi ile ölüm ya da kalıcı olarak sakatlanma gibi problemlere karşı USD 50.000’lık Ferdi Kaza Sigortası ile güven altına alınmaktadırlar. Yine bir kaza yüzünden HSBC Advance kullanıcısı yaralanırsa Ferdi Kaza Sigortası devreye girmekte ve kart hamilinin hastanede yatarak tedavi edilmesi durumunda USD 10.000 gibi bir tutar tedavi giderlerinin teminatı olarak sunulur.

HSBC Advantage Platinum, Hızz Platinum, HSBC Advance ve HSBC Premier Kredi Kartı sahipleri yurtiçi ya da yurtdışı seyahatine çıkarken yanlarında götürdükleri veya gitmeden önce gönderdikleri valizlerin kaybolmasına karşıda sigortalıdır. Valizlerin zarar görmesi de sigorta dahilindedir. Seyahat sırasında alınan eşyalarda sigorta kapsamında tutulmaktadır. Valizler geç gelir veya yanlış bir teslimat yapılırsa, HSBC Advance kullanıcısı asgari 12 saat bagajdan yoksun kalırsa temizlik malzemeleri ve zorunlu giyimin acil olarak alınmasını gerektirecek durumlarda 500 USD, bagajın geç gelmesi sebebi ile de 100 USD teminat kapsamı bulunmaktadır. HSBC Advantage Platinum, Hızz Platinum, HSBC Advance ve HSBC Premier Kredi Kartı kullanıcılarına çok büyük faydalar sağlamaktadır. Bu tarz sorunlar yaşarsanız konuyla alakalı belgeleri AIC Sigorta’ya 30 gün içinde iletmelisiniz.

Sizde sigorta teminatlarından istifade etmek istiyorsanız seyahat için satın aldığınız biletlerin en az yarı ödemesini Platinum/Advance/Premier Kredi Kartı ile yapmalısınız. Bu sayede her olasılığa karşı önleminizi alabilir ve güven içerisinde seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Priority Pass Programı ve Avantajları

HSBC Advantage ayrıcalık sunmakta sınır tanımıyor. Priority Pass Programı sayesinde sizde VIP salonunun kapılarını kendiniz için ardına kadar açtırabilirsiniz!