Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay Alınabilir

İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay Alınabilir

Yeni kanuna göre eskiden 5 yıla kadar çekilebilen ihtiyaç kredisi artık en fazla 3 yıl vade ile 36 ay olarak kullanılabiliyor.

İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay Çekilebilir?

Sürekli olarak düzenlemelere tabi tutulan ihtiyaç kredisi geri ödeme koşulları son yapılan güncellemeler ile 36 ay vade ile çekilebilmektedir. Bunun daha üzerinde çekilen ihtiyaç kredilerinde hem vade farkının fazla olması hem de geri ödeme güçlüklerinden dolayı Bankacılık denetleme kurulu tarafından 36 ay vade uygun görülmüştür.

Sizlerden gelen yoğun talep üzerine ihtiyaç kredisi en fazla kaç ay vadeli alınabiliyor araştırarak sizlere sunduk. Buna ek olarak her bankanın kendi geri ödeme politikaları farklılık göstermektedir. Buna göre bankaları 10 bin lira krediye göre ayrı ayrı inceleyelim.

ING Bank

Faiz tutarı: 1.09

Dosya Masrafı: 160 lira

Vade: 36 ay

Fiba Bank

Faiz Tutarı: 1.49

Dosya Masrafı: 250 lira

Vade: 36 ay

Garanti

Faiz Tutarı: 1.29

Dosya Masrafı: 250 lira

Vade: 36 ay

Burgan Bank

Faiz Tutarı: 1.14

Dosya Masrafı: Duruma göre almama ihtimali mevcut

Vade: 36 ay

İhtiyaç Kredisi en fazla kaç ay çekilebilir konusunda sizleri aydınlattık ama bankaların neden vadelerde kısıtlama yoluna gittiklerinden biraz daha bahsetmek istiyoruz.

Özellikle son dönemlerde elektronik ürünlerde de taksit sınırlamasına gidildiğini görmekteyiz, bunun asıl nedeni tüketicilerin ürünleri alması ve uzun vadeler ile birlikte ödeme güçlüklerine girmeleridir. Tüketici kredilerinin en fazla 36 ay vade ile çekilebilmesinin asıl nedeni tüketicileri korumak ve ödeme güçlüğü yaratacak vadelerin kredi çekenlere yük olmamasıdır.