Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / İpotekli İhtiyaç Kredisi Sağlayan Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Sağlayan Bankalar

Finansal kaynak gereksinimi bulunan kişilerin başvurduğu ilk adresler genellikle bankalardır. Özellikle ihtiyaç kredileri en fazla talep gören kredi ürünleri arasında bulunmaktadır. İhtiyaç kredileri kendi içinde farklı isimlerle anılmaktadır. Bunlardan birisi de ipotekli ihtiyaç kredisidir. İpotekli ihtiyaç kredisi bankalardan en fazla talep edilen kredi türlerindendir. Bu kredide kişi bankaya kendine ait olan bir malı ipotek göstermekte ve karşılığında bankadan ihtiyaç duyduğu parayı temin etmektedir. Eğer istenilen para limiti çok yüksek ise bu durumda ipotek olarak gösterilen malın değerinin de yüksek olması gerekmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanan ve kullandığı kredinin geri ödemelerini başarılı bir şekilde gerçekleştiremeyen kişilerin bankalar teminat olarak sunduğu mala el konulmakta ve hemen ardından satışa çıkarılmaktadır. Bu yöntem ile zararın ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Sizde bankadan ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmayı planlıyorsanız kendinize veya yakınınıza ait arsa, araç veya ev gibi ipotek olarak bankaya sunabileceğiniz mallar bulunmalıdır. Bu sayede bankadan talep ettiğiniz ipotekli ihtiyaç kredisini alma şansınız maksimum seviyeye çıkacaktır. İpotekli ihtiyaç kredilerinin bir özelliği ise alınan kredinin tamamı geri ödenmeden ipotek edilen malın satılamamasıdır. Müşteriler ipotek ettirdikleri malları tüm borçlarını kapatana kadar kesinlikle satışa çıkaramamaktadır. Bu krediden faydalanmak isteyenler bu konuyu kesinlikle göz ardı etmemelidirler. Şimdi dilerseniz ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar konusunu hep birlikte masaya yatıralım.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar müşteri yelpazelerini genişletmek ve hali hazırda bulunan müşterilerini memnun etmek için pek çok kredi ürününü aktif olarak hizmete sunmaya devam etmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi birçok bankanın müşterilerine sunduğu kredilerden biridir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar denildiğinde Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank ve Vakıfbank gibi bankalar ilk akla gelen isimlerdir. Her bankanın birbirine kıyasla farklı şartlar altında ipotekli ihtiyaç kredisi paketleri sunduğu unutulmamalıdır. Kredinin geri ödeme süresine ve faiz oranına kadar birçok kriter bankadan bankaya değişmektedir. Aynı şekilde mülkün durumuna göre kredi kullanma oranı da farklılık sergileyebilmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi almak isteyenler ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankaları mercek altına alarak sunmuş oldukları hizmetleri kıyaslamalı ve en uygun vade ile faiz seçeneklerini sunan bankaya başvuruda bulunmalıdırlar.

İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin bankaların talep ettiği koşulları karşılayabilmesi önemlidir. Kişinin isminin kara listede olmaması, hakkında yasal takip bulunmaması ve kredi notunun yüksek olması gibi konular da kredi kullanımında etkilidir. Kredi puanı gibi konuları detaylı şekilde incelemek isterseniz Kredi Notu başlıklı kategorimizdeki yazıları okumanız yeterli.