Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bankaların sağladığı kredilerle ihtiyaç duyduğu parayı temin eden çok sayıda birey bulunmaktadır. Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi kredi çeşitleri uzun zamandan beri insanların hizmetindedir. Özellikle ihtiyaç kredisi kullananların sayısı oldukça fazladır. Sizde nakit ihtiyaçlarınızı borç para aramak yerine ihtiyaç kredisi kullanarak temin etmeyi planlıyorsanız ihtiyaç kredisi veren bankalar ile alakalı bilgi edinmeniz yerinde olacaktır. İhtiyaç kredileri kullanım alanına göre farklı isimlendirilmiştir. İpotekli ihtiyaç kredisi bunlara bir örnektir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Müşterisi olduğunuz bankaya size veya yakınınıza ait bir malı ipotek göstermeniz halinde ipotekli ihtiyaç kredisi çekme şansını bulabilirsiniz. Kullandığınız krediyi geri ödemede sorun yaşarsanız banka ipotek ettirdiğiniz mala el koymakta ve ardından satışa çıkarmaktadır. İpotekli malın satışından elde edilen para ile banka vermiş olduğu ipotekli ihtiyaç kredisini temin etmeye çalışmaktadır. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanacağınız zaman size en uygun şartları sunan banka ile görüşmeye çalışmanız önemlidir. Uzun vade ve uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz halinde geri ödemede daha az problem yaşayacağınız bir gerçektir. Bu nedenle ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile alakalı kapsamlı bir araştırma yapmalı ve talep ettikleri koşullarla sundukları olanakları kıyaslamalısınız.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli ihtiyaç kredisine olan yoğun talepten dolayı pek çok banka bu konuda faaliyet göstermektedir. Vakıfbank, Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank ve İş Bankası gibi çok önemli bankalar ipotekli ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Bankaların belirlemiş olduğu kredi şartlarını inceledikten sonra sizde en uygun imkanlarla ipotekli ihtiyaç kredisi veren banka ile görüşmenizi gerçekleştirebilir ve kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi süresinin ve faiz oranlarının değişiklik göstermesi nedeniyle doğru bankayı bulmak için gerekli araştırmayı yapmayı asla ihmal etmemelisiniz. Böylelikle çok uygun şartlara ipotekli ihtiyaç kredisi alma şansınızı maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.