Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / İş Bankası Arsa Kredisi

İş Bankası Arsa Kredisi

Bugüne dek yaptığınız birikimleri yatırıma çevirmek istiyorsanız ve bunun için tercihiniz arsa satın almaktan yanaysa sizde birçok kişi gibi arsa kredisine başvurarak ihtiyacınız olan parayı tamamlayabilirsiniz. İş Bankası tüm kredi ürünleri ile olduğu gibi arsa kredisi ile de müşterilerini memnun etmeye devam eden bir bankadır. Bu yazımızı okuyarak İş Bankası arsa kredisi hakkında detaylı bilgi edinebilir ve İş Bankası arsa kredisi hesaplama işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi Özellikleri

Hayallerinizi ağaçlar dikebildiğiniz bir arsa mı süslüyor? Cevabınız evetse ve bir miktar paranız varsa ancak yeterli değilse sizde İş Bankası arsa kredisinden faydalanmayı düşünebilirsiniz. İş Bankası arsa kredisi satın alınacak olan arsanın acil satış değerinin azami %50’sine kadar tahsis edilen bir kredidir. Bu krediye başvuru yapmak ve detaylı bilgi edinmek için İş Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

İş Bankası Arsa Kredisi İçin Gerekli Belgeler

İş Bankası arsa kredisi talebinde bulunan müşterilerinden ve kefillerden başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge ve tapu belgesinin fotokopisini istemektedir. Ayrıca tapu dairesinden alınacak ve ipotek tesis edilecek arsa üzerinde ipotek veya rehin bulunup bulunmadığını gösterir belgenin de İş Bankası’na sunulması gerekmektedir.

İş Bankası Arsa Kredisi Hesaplama

İş Bankası arsa kredisi hesaplama işlemi için bankanın web sitesinde bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi tutarını ve vade süresini girdikten sonra hesaplama butonuna tıklayarak çektiğiniz kredi için aylık ödemelerinizin ve toplam geri ödemenizin ne kadar olacağını öğrenebileceğiniz gibi faiz oranının ve yıllık maliyetin de ne kadar olacağını görebilirsiniz.

İş Bankası arsa kredisi hakkında sizleri aydınlatabildiğimizi umuyoruz. Sadece arsa kredisi değil herhangi bir kredi ihtiyacınız varsa ya da finansal konularda merak ettiğiniz konular bulunuyorsa sitemizde bulunan binlerce yazı size bu konularda da yardımcı olacaktır. İlginizi çeken konulara ulaşabilmek için arama motorumuzu kullanabilir ya da kategori başlıklarımız altındaki yazılara göz atabilirsiniz. Tüm güncel finansal haberler ve çok daha fazlası için sitemizi takip etmeye devam edin!