Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi insanların en çok başvurduğu kredi türleri arasında yer alıyor. Birçok kişi hayata geçirmek istediği hayali için ihtiyaç kredisi çekmesi tercih ediyor. Eğer sizde ihtiyaç kredisi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız ve bunun için tercihinizi İş Bankası ihtiyaç kredisinden yana kullanıyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu kredinin özellikleri ve nasıl başvuru yapabileceğinize dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

İş Bankası kredi ürünleri arasında en çok rağbet görenlerden biri ihtiyaç kredisidir. 48 aya kadar vade seçeneği olması ve düşük faiz oranı bu krediyi cazip kılmaktadır. 48 ay vade ile 10.000 TL ihtiyaç kredisi almak istediğiniz farz edelim. Bu durumda toplam geri ödeyeceğiniz tutar 14,064 TL olacaktır. Aylık taksitleriniz 293 TL olurken tahsis ve hayat sigortası bedellerinin toplam tutarı ise 219,15 TL’dir. Sizde İş Bankası kredi ürünlerini arasında öne çıkmayı başaran ihtiyaç kredisine başvuru yapmayı düşünüyorsanız yazımızın devamını okuyarak nasıl başvuru yapabileceğinizi ve gerekli belgelerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi başvurusu yapmak son derece kolaydır. İhtiyaç kredisi başvurusunu yapmak için İş Bankası’nın web sitesine giriş yaparak “Kredilerim-Başvuru-Ürünler-Anında Kredi” sekmelerini sırasıyla tıklayarak müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası kredi başvurusu için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de İşCep. İşCep’te “Krediler-Başvurular-Anında Kredi” sekmelerini tıklayarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer İş Bankası kredi başvurusu yöntemi ise cep telefonunuzla SMS göndermek. “NAKİT” yazdıktan sonra TC kimlik numaranızı, çekmek istediğiniz kredi tutarını ve aylık gelirinizi aralarında boşluk bırakarak yazıp 4402’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Eğer İş Bankası müşterisi iseniz 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası Telefon Şubesini arayarak da İş Bankası kredi başvurusunu yapmanız mümkün. Eğer banka müşterisi değilseniz telefon şubesini ararken cep telefonunuzu kullanmalısınız. Son başvuru yöntemi ise İş Bankası bankamatiklerini kullanmak olacaktır. “Kartlı İşlem-Daha Fazlası-Başvurular” ya da “Kartsız İşlem-Başvurular-Kredi” adımlarını takip etmeniz halinde İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

İş Bankası ihtiyaç kredisi için başvuru sahibi ve varsa kefillerden şu belgeler talep edilmektedir: başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopileri, gelir belgesi.