Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası Konut Kredisi

Pek çok insan kira öderken bir hayli zorlanmaktadır. Geri dönüşü olmayan bu maddi külfetten kurtulmanın yollarını aramalarının en büyük sebeplerinden biride budur. Ödenen kiraların ekonomik olarak hiçbir geri dönüşü bulunmamaktadır. Bu nedenle birçok insan kira vermek yerine ev kredisi çekip, ev kirası yerine kredi taksitlerini ödemeyi tercih etmektedir.

Bazı insanlar ise çok uzun yıllar para biriktirerek ev almaya çalışmaktadır. Fakat günümüz ev fiyatlarının sürekli yükselmesinden dolayı para biriktirerek ev sahibi olmak çok zor bir hal almaktadır. Para biriktirerek ev almaya çalışanların çoğu genelde bu amaçlarına ulaşamamaktadır. Yıllarca biriktirilen para hayal edilen evi almanızın çok uzağında kalabilmektedir.

Bankadan kredi kullanıldığı takdirde uzun vadelere bölerek uygun taksitle ev almak mümkün olmaktadır. Ev kredisi yüksek bir tutar olduğu için bazı bankalar tarafından kefilde istenebilmektedir. Ancak kefilsiz ev kredisi veren pek çok bankada bulunmaktadır. İş Bankası konut kredisi konusunda bir adım öne çıkmayı başaran bankalar arasında bulunmaktadır. Sunduğu imkanlarla ev satın almak isteyenlere rahat bir nefes aldırmakta ve insanların ev sahibi olmasına destek vermeye devam etmektedir.

Konut Kredisinde Gelir ve Kredi Notunun Önemi

Konut kredisi kullanırken kredi notu gibi kriterlere bakılmaktadır. Gelir durumunuz ve kredi puanınız her banka için önem teşkil etmektedir. Kredi notunuz düşük olduğu takdirde mutlaka bankalar sizden büyük olasılıkla krediyi vermek için kefil isteyecektir. Bu yüzden ev kredisi kullanma planları içerisinde olanların kredi notlarını yüksek tutmalarında fayda vardır. Aynı zamanda evin bir bölümünü karşılayacak kadar birikmiş paranızın olması size kredi çekme sürecinde kolaylık sağlayacaktır.

Ev kredilerinde en önemli faktörlerden birisi faiz oranlarıdır. Her bankanın konut kredisi konusunda kendi faiz oranları bulunmaktadır. Bu faiz oranları evinizi almak için kullanacağınız konut kredisini kaç ay vade ile alacağınıza göre de değişmektedir. İş Bankası ise size bu konuda en uygun vade ve faiz oranlarından birini sunmaktadır. Kredi kullanmak istediğiniz takdirde kefiliniz olmadan sadece gerekli evraklarla İş Bankası konut kredisi imkanından faydalanabilirsiniz. İş Bankası’ndan kefilsiz konut kredisi kullanmak istediğiniz takdirde size en yakın İş Bankası şubesine gidebilir ve konuyla alakalı çok kapsamlı bilgiler almanız mümkün. İş Bankası şubesine gitmek istemezseniz İş Bankasının internet bankacılığından gerekli bilgiyi alıp başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası mobil uygulaması yardımıyla da İş Bankası kefilsiz konut kredisi kullanma şansınızda bulunmaktadır.