Anasayfa / Krediler / İş Kurmak İçin Bankalardan Kredi Nasıl Alınır?

İş Kurmak İçin Bankalardan Kredi Nasıl Alınır?

Her insan hayatının belirli bir döneminde kendi işinin sahibi olmanın hayalini kurmaktadır. Fakat iş kurmak için gereken maddi kaynağı temin edemediği için birçok kişi bu hayalini rafa kaldırmaktadır. Sizde kendi işinizi kurmak için sermayeye gereksinim duyuyorsanız bankalardan kredi alarak rüyanızı gerçeğe dönüştürmeyi deneyebilirsiniz. Harika iş fikirleri olduğu halde yeterli finansal kaynağı olmadığı için iş kuramayanlar bankaların sunduğu kredi hizmetlerinden faydalanılarak girişimci ruhlarını ortaya koyma fırsatını yakalayabilmektedirler. Özellikle son yıllarda faiz oranlarında yaşanan düşüş kredi kullanma seçeneğini daha bir ön plana çıkarmaktadır. Yatırımcıların önünü açan faiz indirimleri sizin için de bir fırsata dönüşebilir. Kendi işinizi kurmak için bankalardan kredi talep edebilir ve iş hayatındaki yerinizi alabilirsiniz.

KOSGEB Hibe ve Kredileri

İş kurmak isteyen girişimcilere en büyük desteği veren kuruluşlardan biri de KOSGEB’tir. KOSGEB pek çok kredi ve hibe olanağı sağlamaktadır. İş kurmak isteyenlerin öncelikle KOSGEB tarafından sağlanan kredi ve hibe imkânlarını incelemesi yerinde bir adım olacaktır. KOSGEB’in sunduğu olanakları mercek altına alabilmeniz için KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Eğitimlere katılmalı ve gerekli sertifikaları almalısınız. Bunları gerçekleştirmeniz halinde sizde KOSGEB’in sunduğu imkanlarla kendi işinizi kurabilir veya işletmenizi çok daha büyük bir hale getirebilirsiniz. İşinizi kurmak için gereken sermayeyi KOSGEB üzerinden temin etmeyi planlamıyorsanız geriye bankalardan kredi çekme seçeneği kalmaktadır.

Bankalardan İş Kurma Kredisi

Gereksinim duyduğunuz miktar 50.000 ile 100.000 TL arasında ise bankalar yoluyla bu parayı sağlamanız mümkün. Ancak bankalardan kredi çekebilmeniz için bankaların belirlemiş olduğu kriterleri karşılayabilmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Kredi notu düşük ve kredi sicili bozuk olanların bankalardan kredi çekmesi pekte kolay değildir. Kredi notunuz yüksekse bankalardan kredi temin etmeniz bir o kadar kolay olacaktır. İş kurmak için bankalardan nasıl kredi alınır diye düşünenlerin zihnini en çok meşgul eden konulardan birisi ise teminattır. Fakat 100.000 TL ye kadar olan kredi taleplerinde bankaların teminat istememe ihtimali de bulunmaktadır. Projeniz göz kamaştırıcı güzellikte ise ve banka projenizin çok başarılı olacağını düşünürse size kredi verme konusunda fazlasıyla iyi davranacaktır. Hazırlamış olduğunuz projeyi kredi talep ettiğiniz bankaya sunmanızın ardından banka yetkililerince bu isteğiniz değerlendirilecek ve kredi onayı verilmesi halinde ödeme planlarınız oluşturulacaktır. Yeni bir iş yerinin açılır açılmaz para kazanma ihtimalinin az olduğunu bilen bankalar size vermiş olduğu iş kredisinde çok esnek ödeme planları sunabilir. İş kredisinde en fazla 48 aya kadar vade yapılabilmektedir. 1 yıl geri ödemesiz verilebilen bu kredi türünün yanında bankadan ticari kredi kartı da alabilirsiniz. Ticari müşterilere verilen ticari kredi kartı gereksinim duyduğunuz hallerde size nefes aldıracaktır. İş kurma kredisi çekmeyi planlayanların en uygun krediyi alabilmesi için projelerini hazırlamaları ve proje taslağı ile birlikte bankalarla görüşme yapması yerinde bir karar olacaktır. Bu sayede kredi kullanırken en doğru kararı verme ihtimaliniz maksimum düzeye çıkacaktır