Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / Kimler İhtiyaç Kredisi Alamaz?

Kimler İhtiyaç Kredisi Alamaz?

Günümüzde kredi çeşitlerinden en fazla kullanılanlardan bir tanesi ihtiyaç kredisidir. Pek çok banka müşterilerine acil para ihtiyaçlarını gidermesi için ihtiyaç kredisi olanağını sunmaktadır. Bankanın belirlemiş olduğu koşulları tamamlayabilen herkes kısa süre içinde talep ettiği finansal kaynağı bankasından alabilmektedir. İhtiyaç kredisi kullanımının giderek yaygınlaştığını söylememiz çok da yanlış olmaz. Borç para gerektiğinde bulmanın ne denli zor olduğu gerçeğini sanıyoruz herkes kabul edecektir. Sizde bir ürün almak istiyorsanız ve yeterli kaynağa sahip değilseniz ya da başka bir nedenden ötürü paraya ihtiyacınız varsa ihtiyaç kredisi kullanarak konuyu çözüme ulaştırabilirsiniz. Fakat bankaların ihtiyaç kredisi taleplerini olumlu karşılayabilmesi için bireylerin kredi şartlarını yerine getirmesi gerçeği asla göz ardı edilmemelidir. Bankaların belirlediği koşullara uygun olmayan biri ihtiyaç kredisi alma konusunda ciddi anlamda zorlanacaktır.

İhtiyaç Kredisi Kimler Alamaz?

Düzenli bir işiniz ve maaşınız bulunmuyorsa, kira ya da faiz gelirleriniz yoksa, kredi notunuz yetersiz düzeyde ise ve reşit değilseniz ihtiyaç kredisi almanız imkansızdır. İhtiyaç kredisi başvurusu yapan kişinin her şeyden önce 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış olanların ihtiyaç kredisi için başvuru yapma hakları bulunmamaktadır. Kredi puanı da kredi taleplerinin en belirleyici kriteridir. Kredi puanının düşük olması kişinin finansal geçmişinin yetersiz seviyede olduğunun göstergesidir. Finansal kuruluş ve bankalarla olan parasal işlemlerinizde aksamalar meydana geldiyse ve bu yüzden kredi puanınız düşükse sizin de ihtiyaç kredisi kullanma şansınız epey azalacaktır. Bu durumu değiştirmek için neler yapılması gerektiğini öğrenmeli ve gerekli adımları bir an önce atmaya başlamalısınız. Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir başlıklı makalemizde ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz. Kullanılan kredinin geri ödenebilmesi için kişinin herhangi bir gelirinin de bulunması gerekmektedir. Yasal olarak bir gelir belgeleyemiyorsanız bankalar size kredi istediğinizde olumlu bakmayacaktır. Tüm bu bilgiler ışığında hareket ederek sizde kendinizi kredi kullanabilecek düzeye taşıyabilirsiniz.

Konuyu kısaca özetleyecek olursak eğer kredi puanı ve gelir durumu ihtiyaç kredisi taleplerinin kabul görüp görmemesindeki en önemli iki ana maddedir. Bu iki konunun üzerine eğilir ve eksiklerinizi giderirseniz istediğiniz herhangi bir bankadan kolaylıkla ihtiyaç kredisi temin edebilirsiniz.