Anasayfa / Krediler / Kimler Ticari Kredi Kartı Alabilir?

Kimler Ticari Kredi Kartı Alabilir?

Şirket harcamalarını gerçekleştirmeleri için bankaların işletmelere sunduğu kredi kartına ticari kredi kartı adı verilmektedir. Ticari kredi kartının amacı bireysel harcamalar ile iş harcamalarını ayırmanın yanı sıra şirketin nakit akışı üzerinde kontrol kurulmasını sağlamaktır. İşletme sahipleri ya da yetkilileri bu karta sahip olmak için ticari kredi kartı veren bankalarla iletişim haline geçmelidir. Sizde firmanız için ticari kredi kartı başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız bu kartın size ne tür avantajlar sağlayacağını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Makalemizin devamını okuyarak ticari kredi kartlarıyla ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Ticari kredi kartı sahipleri için en büyük kolaylıklardan biri ödeme ekranı üzerinden kredi kartına ait bilgileri girmeleri ve açılacak ekranda bulunan taksit seçeneklerinden istediklerini belirleyerek işlem yapabilmeleridir. Ticari kredi kartı ile bireysel kredi kartı kullanılarak taksit yaptırılamayan akaryakıt, gıda, kuyum ve telekomünikasyon harcamalarında da taksit yaptırmak mümkün olmaktadır. Yapılan son düzenleme ile ticari kredi kartı kullanarak 12 taksit yaptırmak mümkün hale gelmiştir. Ayrıca bu kartlarla puan biriktirilebilmekte ve taksitli nakit avans çekimi de yapılabilmektedir. Ticari kredi kartlarının bir diğer özelliği ise diğer kredi kartlarına oranla daha yüksek limite sahip olmalarıdır.

Her bankanın ticari kredi kartı taksit seçenekleri farklılık gösterebilmektedir. Örneğin Finansbank kredi kartı ile peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 taksit; Axess kartla vade farksız 9 taksit; Yapı Kredi, Vakıfbank ve TEB Worldcard ürünleriyle vade farksız 9 taksit ile alışveriş yapabilirsiniz. Bu vade süreleri zaman zaman değişiklik gösterebildiğinden ticari kredi kartınızla ilgili güncel bilgileri bankanızdan öğrenmeniz yerinde olacaktır. Ticari kredi kartı almayı düşünüyor ancak ticari kredi kartı veren bankalar hangileri sorusunun cevabını bilmiyorsanız yanıtını hemen verelim. Garanti Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk ve Asbank ticari kredi kartı veren bankalar arasında öne çıkmaktadırlar.

Kimler Ticari Kredi Kartı Alabilir?

Kimler Ticari Kredi Kartı Alabilir?

Ticari kredi kartının sağladığı kolaylıklardan yararlanmak sizin elinizde. Ticari kredi kartı alıp sizde iş harcamalarınızı kontrol altında tutabilir ve yüksek bir limite sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.