Anasayfa / Krediler / Kobilere Hibe Kredi

Kobilere Hibe Kredi

Hibe bildiğiniz üzere geri ödemesiz bir bağış olarak düşünülebilir. Bu anlamda kullanılan kelimenin son yıllarda KOSGEB ile çok daha yaygın bir kullanım alanına ulaştığını biliyoruz. Herkes Kobilere hibe kredi veren KOSGEB başvurusuyla kendi işinin patronu olmayı hayal ediyor. Bu yolun aslında çok zor olduğunu, başvuruların fazla olduğunu savunanların sayısı bir hayli fazla. Oysa proje kapsamlı bir onay mercii olduğundan ötürü şansınız tüm yoğunluğa rağmen devam ediyor.

Kendi işyerini kurmak için kredi arayan genç girişimcilere KOSGEB başvurusu eşliğinde uygulamalı bir eğitim programı düzenleniyor. Bu eğitim programının sonunda ise girişimcilik belgesiyle profesyonel adımlar atmaya hazır konuma geliyorsunuz. İş yeri kurma kredisi 50.000 TL’yi kapsayan geri ödemesiz bir meblağ ile veriliyor.

Yeni Kobiler İçin KOSGEB Kredisi

KOSGEB başvurusu yaparak iş yeri kurma kredisi almak isteyen kobiler eğitim adımlarını atladıkları takdirde bu fırsattan yararlanamıyorlar. Birçok kişinin gereksiz gördüğü, aslında girişimciliğin püf noktalarını ve işletmenize dair kritik detayları öğrendiğiniz eğitimlerden alacağınız belge sizi 50 bin TL geri ödemesiz krediye götüren önemli bir unsur.

Kobiler için hibe kredi başvurusu direkt KOSGEB resmi adresinden yapılıyor. Her başvuru için özel olarak istenilen ve eksiksiz doldurulması gereken alanlar mevcut. Tüm belgelerinizi tamamladıktan sonra ise belirli şehirler başta olmak üzere tüm illerde yapılması planlanan uygulamalı girişimcilik eğitim programlarına katılmanız isteniyor. Sonrasında girişimcilik belgesini alıp projenizi üreterek krediniz için başvurusu sürecini yasal olarak başlatmış oluyorsunuz.

Geri Ödemesiz Kobi Kredisi

Her başvuruya hibe kredi vermeyen KOSGEB bunu gerçekten girişim olarak gören ve kazanabilmek için çabalayan yatırımcılar arıyor. Günümüzde geri ödemesiz hibe kredi Kobiler için yalnızca KOSGEB aracılığıyla sunuluyor. Türkiye Cumhuriyeti Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen bu organizasyon 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşının katılabileceği şekilde sisteme oturtulmuş.

Eğitimi tamamlayıp belgenizi aldıktan sonra geri ödemesiz kredi başvurusunu mevcut iş yeri projenizle yapıyorsunuz. Profesyonel bir iş yeri kurma projesi hazırladıktan sonra kredinizin onaylanması için bir süre beklemeniz gerekiyor. İncelemelerin neticesinde girişiminiz onaylanırsa 50.000 TL nakit kredi hibe olarak hesabınıza geçer. Ayrıca işletmenizi büyütmek için 100.000 TL faizsiz kredi taleplerinizi iletebilirsiniz.