Anasayfa / Genel / Kosgeb Teknopazar Desteği

Kosgeb Teknopazar Desteği

Kosgeb Teknopazar, Kosgeb tarafından teknolojik ürün tanıtım ve pazarlama alanında hizmet veren kobilere verilen destek programının ismidir. Dünya üzerinde yaşanan inanılmaz teknolojik değişimlere duyarsız kalmayan Kosgeb bu alanda da herhangi bir ürün oluşturan ya da haklarını devralan kobilerin pazarlama faaliyetleri için ciddi bütçeler ayırmaktadır.

Kosgeb Teknopazar Hibesi Ne Kadardır?

Kosgeb Teknopazar ürünlerini yurt içinde tanıtmak isteyen kobilere 50.000 TL, yurtdışında tanıtmak isteyen kobilere ise 100.000 TL hibe vermektedir. Teknopazar’ın bu hibeyi verirken elbette ki şartları bulunmaktadır. Bunları sıralarsak;

+Teknolojik bir ürün tasarlamış / haklarını devralmış olmak.

+İşlemleri yasal çerçevede resmi olarak yapıyor olmak.

+Teknolojik ürün deneyim belgesine sahip olmak.

+Verilen hibeyi sadece tanıtım ve pazarlama alanlarında kullanma sözü.

Kosgeb’in bu program ile amacı ülkemizde teknoloji alanında faaliyet gösteren kobilere rekabetin yoğun olduğu teknoloji sektöründe sıyrılma imkanı vermek.

Hem yurt ici hem yurtdışı tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak isteyen şirketler 100.000 + 50.000 TL şeklinde toplam 150.000 TL’ye kadar hibe alabilmektedir.

Kosgeb Teknopazar neleri amaçlamaktadır?

Teknoloji sektörü hızla gelişen ve Dünya’nın takip etmekte zorlandığı bir dal haline gelmiştir. Ülkemizde malesef bu alanda öncü olan ülkeler arasında yer almamakta, gelişmeleri geriden takip etmektedir. Bunun en büyük sebeplerinin başında bütçe yetersizliği gelmektedir. Kosgeb Teknopazar üretimi tamamlamış kobiler için ürünlerinin parlamasına destek vermektedir. Bu hibenin art niyetli kullanımını önlemek amacıyla Ar-Ge faaliyetlerinde değil, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde kullanıma sunulması kararlaştırılmıştır. Teknoloji firmalarının Ar-Ge faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için alabileceği başka Kosgeb Kredileri de bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden Kosgeb hibeleri, Kosgeb faizsiz kredileri ve bankaların kobilere sunduğu kredi imkanlarını takip edebilirsiniz.