Anasayfa / Krediler / Kredi Borcu Erteleme

Kredi Borcu Erteleme

Günümüzde borç para aramak yerine bankaların sağladığı kredi olanaklarından yararlanmak çok daha fazla tercih ediliyor diyebiliriz. Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi kredilerle gereksinimlerini karşılayanların sayısı her gün daha da artmaktadır. Kredi kullanılırken o anki şartlar sebebi ile neredeyse herkes hiç sorun yaşamadan aldığı krediyi geri ödeyebileciği düşünmektedir. Hatta buna emindir diyebiliriz. Fakat gelişen olaylar ve yaşanan talihsizlikler sebebi ile bankalardan alınan kredi borcunun taksitlerini ödemek güçleşebilmekte bazen de hiç ödeyemeyecek hale gelinmektedir. Bu tarz problemlerle karşılaşan insanlar kredi borcu nasıl ertelenilir veya kredi borcumu nasıl ertelerim gibi sorular sormaktadırlar. Kredi borcunun ertelenmesi kişinin ekonomik olarak düzlüğe çıkması için yeterli zamanı kazandırabilmektedir. Peki kredi borcu ertelemesi nasıl yapılır?

Kredi Borcumu Nasıl Ertelerim?

Kredi borcu nasıl ertelenir diye düşünenlerin bankaları ile temas kurması gerekmektedir. Çünkü ödeyemediğiniz her taksit için kredi çekerken imzaladığınız anlaşma gereği faiz ödemeniz gerekecektir. Belirli bir süre taksitlerinizi ödeyemediğinizde hem ana para hem de faiz nedeni ile çok zor durumda kalma olasılığınız yüksektir. Bunun önüne geçebilmek için bankanıza durumu anlatmalı ve kredi borcu ertelemesi istemelisiniz. Bankanız bu talebinizi olumsuz karşılayabilir. Yine de siz ilk iş olarak bankanızla görüşmeli ve ödemelerde zorlandığınızı anlatıp bir çözüm yolu üretilmesi için fikir danışmalısınız. Bankanız kredi borcu ertelemesi konusunda size yardımcı olmazsa yeni bir finansal kaynak bulup borcunuzun taksitlerini ödemeniz gerekmektedir. Kredi çekerken imzaladığınız sözleşme gereği ödeyemediğiniz her taksit için faiz ödemeniz gerekecektir. Faiz ve anaparanın birikmesi halinde ise kendinizi cidi bir bört batağına saplanmış halde bulabilirsiniz. Bunun engelleyebilme adına ilk önce bankanızın ne tepki vereceğini öğrenmeli ve istediğiniz kredi borcu ertelemesini alamamanız durumunda yeni bir kaynak bulup borcunuzu ödemek için elinizden geleni yapmalısınız.

Kredi borcumu nasıl ertelerim konusunu sizler için ele aldık. Bu konularla alakalı daha fazla bilgi için sitemizde yer verdiğimiz diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.