Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Kredi Çekerek Ev Almak Mantıklı Mı?

Kredi Çekerek Ev Almak Mantıklı Mı?

Ev sahibi olmak herkesin hayallerini süslemektedir. Ancak özellikle büyük şehirlerdeki gayrimenkul fiyatları cep yakıyor. Hal böyle olunca nakit para ile ev alabilmek düşük ve orta gelirli aileler için imkansız hale geliyor. Her ay kira ödemek de bir süre sonra rahatsız edici hale geldiği için ev almak isteyenlerin yardımına konut kredileri koşuyor.

Konut Kredisini Herkes Alabilir Mi?

Konut kredileri hem yüksek miktarlarda hem de uzun vadelerle çekilebilmektedir. 120 aya kadar olan konut kredileri kısa bir süre önce 240 aya kadar çıkartıldı. Bu da 20 yıla yakın kredi ödeyebilme imkanı sunuyor. 20 yıl kredi mi ödenir dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki 20 yıl kira ödeyip hiç bir gayrimenkul sahibi olamamak yerine 20 yıl kendi evinizin kredisini ödemek uzun ve yorucu bir iş de olsa sizi karlı çıkaracaktır. Konut kredileri herkes tarafından alınamamaktadır. Bankalar yüksek meblağlı tutarlar için kredi verirken ince eleyip sık dokumaktadır. Bu noktada kredi notunuz, sigorta durumunuz, aylık düzenli geliriniz kredi alabilmeniz için belirleyici unsurlar olacaktır.

Kredi ile Ev Almak Doğru Bir Yatırım Mı?

Konut kredisi faizleri ihtiyaç kredilerine göre daha düşüktür. Devletin bu alanda sunduğu bir çok fırsat bulunmaktadır. Ev almak isteyenlerin konut kredilerini takip etmesi yararına olacaktır. Kredi ile ev almak kısa vadede insanlara zor gelse de uzun vadede gerçekten çok karlı bir iştir. Türkiye’de konut fiyatları her yıl ciddi oranda büyümektedir. Krediye verdiğiniz faiz çok yüksek gelse de kredinizin bitiminde evinizin değeri ödenen faize oranla çok daha yüksek olacaktır. Bu da ülkemiz için yatırım alanında konutları rakipsiz hale getirmektedir.

Konut Kredisi Fırsatları 2017

Konut kredileri için hem devlet bankaları hem de özel bankalar sık sık güncellemeler yapmaktadır. 2017 yılı konut kredilerini sitemizden takip edebilirsiniz. Bankaların kredi fırsatları, konut kredisi faiz oranlarını kredidefteri.com farkı ile öğrenebilirsiniz.