Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / Kredi Notu Düşük Olana Kredi

Kredi Notu Düşük Olana Kredi

Acil ihtiyaçlar durumunda kredi çekmek her zaman için en kolay yol olarak gözükse de malesef kredi çekmek için bankaların müşterilerinden istediği bir çok kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin bütünü kredi notu denilen bir puanlama sistemi üzerinden değerlendirilmektedir. Geçmişteki kredi ödeme alışkanlığınız, kredi kartı ödemelerini zamanında yapıp yapmadığınız gibi durumlar kredi notunuzu doğrudan etkileyen faktörlerdir. Bunun haricinde kredi notu sistemi bir çok parametreye bağlıdır. Bankaların kredi vermesi için kredi notunun iyi bir seviyede olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Kredi notlarının güncellenmesi belirli bir zaman aldığından acil krediye ihtiyacı olanlar için yazımız yararlı olacaktır.

Kredi Notu Düşük Olanlar için Fibabanka İhtiyaç Kredisi

Fibabanka kredi notu düşük olan kişiler için de ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Ancak bu bankanın bu yöntemi uygularken kullandığı bir politika bulunmaktadır. Bu politika gereği kredi notu yüksek olanlar daha düşük faizlerle kredi çekerken kredi notu düşük olanlar için daha yüksek faiz uygulanmaktadır. Yani normal şartlarda kredi çeken birine göre daha fazla faiz ödemeniz gerekmektedir. Yine de acil ihtiyacı bulunan kişiler için Fibabanka’nın verdiği bu hizmet çok sık kullanılmaktadır.Kredi notu çok düşük olan kişilerin ise kredi çekebilmesi için kefil getirmesi de şart.

Düşük Kredi Notu Olanlara Aktif Bank İhtiyaç Kredisi

Aktifbank yakın bir süre önce N Kolay Kredi hizmetini piyasaya sürdü. Oldukça sade ve hedef odaklı bir tasarımla karşımıza çıkan nkolaykredi sitesi ile düşük kredi notu olan kişilerde rahatlıkla kredi alabiliyor. Özellikle acil ihtiyaçlara yönelik sunulmuş bir hizmet olan N Kolay Kredi ile çok kısa süre içerisinde binlerce kişinin kredi kullandığı vurgulanıyor.

Kredi Notunu Yükselt, Her Bankadan Kredi Al

Kredi almak kredi notu yüksek olan kişiler için tabiri caizse marketten elma almak gibidir. Bankalar yüksek kredi notu bulunan müşterilerine özel kampanyaları ile daha düşük faizli seçenekler de sunmaktadır. Bu konuyu göz önüne aldığımızda kredi notumuzu yüksek tutmak için kredi ve kredi kartı ödemelerimizi düzenli yapmaya özen göstermeliyiz.