Anasayfa / Krediler / Kredi Notumu Ücretsiz Öğrenmek İstiyorum

Kredi Notumu Ücretsiz Öğrenmek İstiyorum

Kredi notu sorgulamak isteyenlerin sayısı bir hayli fazlayken bankalar bu alanda çalışmalarını hızlandırıyorlar. Kredi ve kredi kartlarından yararlandırmak istedikleri müşterilerine kendileri bu imkânı tanımak için yaklaşık 10 TL karşılığında kredi notu öğrenme imkânı sunuyorlar. Aynı işlemi Findeks ise 3.50 TL karşılığında yapabiliyor. Ayrıca risk raporu talebinizle birlikte toplam ödeyeceğiniz ücret 7.5 TL oluyor.

Fakat ücretsiz kredi notu öğrenme günümüz şartlarında imkânsız diyebiliriz. Bazı sitelerde ve bazı aplikasyonlarda farklı hesaplama araçları ve buna ilişkin bazı ipuçları yer alsa da hiçbiri net sonucu vermeyecektir. Kredi notunu belirleyen faktörler adınıza olan finansal hareketlerin KKB üzerindeki kayıtlarına dayanmaktadır. Bu sebeple kredi notunu öğrenmek Findeks ve resmi bankalar dışında imkânsızdır.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

TC ile ücretsiz kredi notu sorgulama sistemlerine ilişkin birçok farklı site ya da uygulamaya rastladığımız günlerde dolandırıcılık vakaları artış gösterdi. Maalesef şu sıralar kredi notunu ücretsiz öğrenmek isteyenler bunlara fırsat verebiliyor. Oysa Findeks üzerinden 5 TL altında ödeyeceğiniz bir ücretle kendi finansal durum raporunuza ulaşabilirsiniz.

Aynı işlemler benzer meblağlar karşılığında bankalardan resmi olarak yapılabilmektedir. Özellikle ücretsiz kredi notu öğrenme sitelerindeki artış bu alanda oluşan arz talep dengesini göz önüne seriyor.

Kredi Notu Neden Ücretli?

Kredi notu sorgulamak bankalar tarafından her zaman mümkün iken bunu kişisel bir sorgulamaya dökmek veri gizliliği için engellenmiştir. Herkesin birbirinin kredi notunu öğrenme durumunu önlemek amacıyla böyle bir sistem geliştirilmiş. Aynı zamanda KKB verilerinin dışarı sızması ve kişisel anlamda kullanımının önüne geçilmek suretiyle Findeks servisi ortaya çıkmış.

Eğer kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey ücretli servislerden birisini tercih etmektir. Bir kredi kullanmadan, kredi kartı başvurusu yapmadan evvel bu sorgulamayı yapmanız net bir cevap almanızda önemli etkenlerdendir. Düşük kredi notunuza göre bazı durumlara dikkat ederek bunu yükseltmeye çalışabilirsiniz. Kredi Kayıt Bürosu ile Findeks arasındaki ortaklık sayesinde dakikalar içerisinde risk raporunuzu oluşturup bu durumdan nasıl kurtulabileceğinize dair yolları öğrenebilirsiniz. Onaylanmayan krediler ve kredi kartları için düzenli ödemenin ve zamanında ödemenin ne kadar önemli olduğunu fark etmek oldukça kolay.