Anasayfa / Kredi Kartı / Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar konusu özellikle üniversite öğrencileri tarafından yoğun ilgi görmektedir. Çünkü öğrenci için kredi kartı artık çok büyük önem taşımaktadır. Eğitim hayatı süresince pek çok öğrenci çeşitli nedenlerden dolayı acil paraya ihtiyaç duyabilmektedir. Okudukları için nakit gereksinimlerini karşılama konusunda sıkıntı yaşayan öğrenciler bu problemi aşmak için genelde öğrenci kredi kartı başvurusu yapmaktadır. Bu sayede zorda kaldıklarında nakit sorununu çözüme kavuşturmayı başarmaktadırlar. Burs desteği ve aileleri dışında herhangi bir gelire sahip olmayan öğrencilerin ani para ihtiyaçlarını karşılama konusunda kredi kartı kullanmaya başlaması oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Öğrenci için kredi kart veren bankaların sayısı bir hayli fazladır. Sizde öğrenciyseniz ve öğrenci için kredi kartı başvurusu yapmayı düşünüyorsanız size en iyi imkanları sunan bankayı tercih etmeye çalışmanız yararınıza olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Akbank Axess Eksi26 Kredi Kartı

18 ve 26 yaş arasındaki öğrencilere yönelik olarak Akbank, exi26 kredi kartını çıkarmıştır. Axess özelliği taşıması nedeni ile Axess üyesi olan iş yerlerinde taksitle alışveriş yapma imkanı sağlamakta chip para kazandırmaktadır. 50 TL üzerinde yapılan alışverişleri 3 takside faizsiz olarak böldürme imkanı tanımaktadır. Kartın limiti 500 TL’dir. İlk yıl için aidat istenmemektedir. Diğer yılla içinse yıllık 20 TL aidat ücreti tahsis edilmektedir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Genç Bankkart, Kredi ve Yurtlar kurumundan kredi ve burs almakta olan üniversitelilere Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu kredi kartıdır. 5 yıl süresinde herhangi bir aidat istenmemektedir. KYK’nin kredi ve burs ödeme işlemlerinin Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirildiği göz önüne alındığında bu kartın kredi kartı kadar bankı karı görevi gördüğü de anlaşılmaktadır. Kredi ve burs sisteminden faydalanmaktaysanız Harçlık Avans ismiyle Ziraat Bankası’nın faizsiz ve masrafsız bir şekilde 300 TL’lik bir alışveriş olanağı tanıdığını da bilmelisiniz. Genç kart limitti Lisans öğrencileri için 500 TL’dir. Yüksek lisans yapan öğrenciler için 800 TL, doktorasını gerçekleştiren öğrenciler içinde 900 TL’dir. Genç Bankkart için online başvuru yapılamamaktadır. Size en yakın Ziraat Bankası’na gidip Genç Bankkart başvurunuzu yapabilir ve öğrenci kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı

İş Bankası, öğrenci kredi kartı almak isteyen üniversite öğrencileri için İşte Üniversiteli kredi kartını çıkarmıştır. İşte Üniversiteli kredi kartının Aidatsız İşte Üniversiteli, Temaslı Visa ve Temassız Visa olarak 3 çeşidi bulunmaktadır. Temaslı Visa kredi kartının senelik kullanım ücreti 25 TL’dir. Temassız Visa’nın yıllık kullanım ücretiyse 20 TL’dir. Ancak sizi asıl alakadar eden kısım aidatsız olan karttır. Maximum dünyasının sunduğu avantajları değerlendirmenin ve taksitle alışveriş yapıp maxipuan kazanmanın sizin elinizde olduğunu unutmayın. Temel Maximum sisteminin sunduğu avantajlara ilave olarak başka avantajlardan da yararlanmak ilginizi çekiyorsa Temaslı Visa, Temassız Visa veya İşte Üniversiteli kredi karına sahip olmak içinde başvuru yapmayı seçeneklerinize ekleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Genç Kart

Bonus Genç kredi kartı 18-25 aş arasındaki öğrencileri kapsamaktadır. Bonus Genç kart ile yapılan tüm harcamalar bonus puan kazandırmaktadır. Kartın herhangi bir yıllık üyelik ücreti ise bulunmamaktadır. Nakit avans imkanı bulunmaktadır. Limiti 500 TL’dir. Alışveriş yaptığınızda taksit sayısını küçük komisyonlar karşılığında arttırmanız mümkün olmaktadır. Öğrenci kredi kartı başvurusu için sizde dilerseniz Garanti Bankası’nı tercih edebilirsiniz.

Vakıf Bankası Like Card

Öğrenci kredi kartı veren bankalardan biriside Vakıf Bankası’dır. Öğrenci kredi kartı başvurulaırnı olumlu karşılayan ve Like Card veren Vakıf Bank, sunduğu bu hizmet karşılığında yıllık 12 TL ücret almaktadır. Ancak ekstralarınızı postayla almak yerine elektronik posta ile almayı seçerseniz bu ücreti ödemeniz gerekmiyor. Like Card sayesinde Worldpuan ve taksit avantajı elde edilebilmektedir.

FinansBank CardFinans Go Kredi Kartı

Öğrenci için kredi kartı bazen hayati önem taşımaktadır. CardFinans GO 18 ila 256 yaş aralığında bulunan öğrencileri kapsamaktadır. CardFinans’ın tüm özellikleri CardFinans GO’da bulunmaktadır. Öğrencilerden hesap işletim ücreti istenmemektedir. Bundan yararlanabilmek içinse her ay en azından 1 sefer kartın kullanılması gerekmektedir. Formul 150 faizsiz olaral 150 TL’ye kadar nakit avans çekilmesine imkan tanımaktadır. Öğrenci kredi kartı kullanmak isteyenler CardFinans GO isimli kartı da seçenekleri arasına dahil etmeyi düşünebilirler.

Yapı Kredi Bankası Play Card

Öğrenci kredi kartı almak isteyenler için 1000 TL’lik limiti ile öne çıkan Play Kart çok sayıda öğrencinin ilk tercihleri arasına girmeyi başarmış durumda. Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmayı düşünüyorsanız sizde Play Kart’ın sunduğu avantajları mutlaka incelemelisiniz. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi’nin sunduğu Play Card, World Card sisteminin bütün özelliklerini taşımaktadır. 18 yaşına dolduran ve Türkiye’de 4 yıllık lisans ve yüksek lisans eğitimi gören tüm öğrencilerin yanı sıra, Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulu, Hemşirelik Sağlık Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu okuyan öğrencilerde Play Kart kullanmak için başvuru yapabilmektedir. 70 TL senelik ücreti bulunan Play Kart’ın bu ücretini ödemek istemiyorsanız öğrenci belgenizi ibraz ederek bu parayı ödemekten muaf kalabilirsiniz. Play Kart’ın limitini yeterli bulmamanız halinde kefil göstererek limiti arttırmanız mümkün.

HSBC Bankası HSBC Campus Kredi Kartı

HSBC Campus kredi kartı tercih edilen öğrenci kredi kartları içindedir. Öğrenci kredi kartı başvurusunu en kolay kabul eden bankalardan biri olarak gösterilmektedir. Ödemelerinizi düzenli şekilde gerçekleştirmeniz halinde limitinizi arttırma şansınız bulunmaktadır. Advantage kartlarının tüm özelliklerine sahiptir. Advantage üyesi olan iş yerlerini tercih etmeniz halinde sizde nakit puan ve ek taksit kazanabilirsiniz. 500 TL limiti bulunmaktadır. HSBC Bankası, Concept Üniversiteli ve Advantage Hızz Üniversiteli olarak 2 tane daha kredi kartı seçeneği sunmaktadır.

TEB Bankası ÜniversiTeb Kredi Kartı

Öğrenci için kredi kartı sunan TEB Bankası aracılığı ile sizde öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilir ve kart sahibi olabilirsiniz. ÜniversiTEB Bonus Card size de büyük kolaylıklar sağlayabilir. Bonus özelliği bulunan bu kredi kartı ile sizde Bonus üyeliği olan işyerlerinin düzenlemiş olduğu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Hafta içinde yapılan 50 liralık bir harcama size hasta sonu sinema ve tiyatro biletlerinde %50 oranında indirim sağlayacaktır. Havale konusunda da büyük kolaylıklar sağlayan ÜniversiTEB kredi kartı açılan ilk vadesiz hesaptan işlem ücreti de talep etmiyor. 500 ila 1000 TL arasında bir limiti bulunan bu öğrenci kredi kartının yıllık sabit ücreti ise 9 TL.