Anasayfa / Krediler / Oto Kredisi Garanti

Oto Kredisi Garanti

Her zaman sahip olmak istediğiniz otomobil için taşıt kredisi çekmeyi düşünüyorsanız sizde uygun koşullar taşıyan Garanti taşıt kredisinden faydalanabilirsiniz. Uzun vade ve düşük faiz oranları taşıyan oto kredisi Garanti ile ilgili detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Garanti Taşıt Kredisi Özellikleri

Taşıt kredisi Garanti Bankası’nın en çok rağbet gören kredi ürünleri arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise uygun faiz oranlarının yanı sıra 48 aya kadar varan vade imkanlarıdır. Garanti taşıt kredisine başvururken kendiniz için en uygun ödeme planını belirleyebilirsiniz. Müracaatınızı gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra talebinize cevap verilecektir. Garanti Bankası taşıt kredileri için satın alınan araca rehin koymaktadır. Normal şartlar altında 0 km taşıtlar için kefil koşulu bulunmamakla beraber banka şubeleri eğer gerekli görürlerse müşterilerinden kefil göstermelerini isteme hakkına sahiptirler. 2. el taşıtlarda ise çekilen kredinin vadesi ile satın alınan aracın yaşı en çok 108 ay olacak biçimde kredi tahsis edilmektedir. Bu araçlarda da banka kefil gösterilmesini talep edebilmektedir. Oto kredisi Garanti Bankası’nca tahsis edilirken nihai fatura değeri 50.000 TL ve altında olan araçlar için kredi tutarı taşıtın değerinin %70’lik kısmı için; 50.000 TL’nin üzerindeki araçlar içinse 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70 ve bunun üstünde olan kısım içinse %50 olarak uygulanmaktadır. Garanti taşıt kredisinde faiz oranı 6, 12, 18, 24, 36 ve 48 ay olacak şekilde %1,44 olarak belirlenmiştir.

Taşıt Kredisi Garanti İçin Gerekli Belgeler

Oto kredisi Garanti için size en yakın şubeye başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmek için bankanın internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bunun dışında nüfus cüzdanı aslı; ücretli çalışanlar için gelir belgesi, serbest çalışanlar için vergi levhası ve son üç yıla ait bilanço ile gelir tablosu; şirket sahibi olan kişiler içinse şirketin mali durumunu ve ortaklık yapısını gösteren belgeler ve satın alınmak istenen araca ait proforma faturasını yanınızda götürmelisiniz.

Garanti Bankası’nın internet sitesini ziyaret ederek taşıt kredisi hesaplama aracını kullanabilir ve kendiniz için en uygun şartlara sahip kredi miktarını tespit edebilirsiniz.