Anasayfa / Krediler / Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık kredileri ile çiftçinin en büyük yardımcılarından biriside Şekerbank’tır diyebiliriz. Hayvancılık için kredi veren Şekerbank, sektörün gelişip büyümesinde önemli rol oynamaktadır. Sizde hayvancılık işi ile uğraşıyorsanız ve işinizi büyütmenin peşindeyseniz ya da kendi işinizi kurmayı hayal ediyorsanız Şekerbank hayvancılık kredisi ilginizi çekebilir. Hayvancılık kredisi nasıl alınır merak edenler için şimdi kısaca Şekerbank hayvancılık kredisini ve bu krediyi alabilmek için neler gerektiğini inceleyelim.

Dana, düve, inek, manda, keçi, koyun, kuzu, bıldırcın, tavuk ve hindi gibi büyük ve küçükbaş hayvancılığın gelişi için hayvancılık kredisi veren Şekerbank eniz ürünler ve arıcılık içinde bu imkandan faydalandırmaktadır. Hayvancılık yapabilmek için gereken her türlü alet ve edevatın ve iş gücünün sağlanması için yine Şekerbank hayvancılık kredisinden istifade edebilirsiniz. Hayvancılık kredisi alabilmeniz için bazı koşullara uygun olmanız gerekmektedir. Şekerbank’ın talep ettiği koşullara uygunsanız sizde hayvancılık için kredi kullanma fırsatını elde edebilirsiniz. Satın alınması düşünülen hayvanların %75’lik kısmını kredilendiren Şekerbank, kredi çekenlere 60 ay vade imkanı sunmaktadır.

Hayvancılık Kredisi

Şekerbank hayvancılık kredisi yalnızca canlı hayvanları kapsamamaktadır. Şekerbank hayvancılık kredisi ile hayvancılık yaparken gereksinim duyulan tüm malzemeler satın alınabilmektedir. Hayvancılık için kredi arıyorsanız sizde ülkemizin önde gelen bankalarından olan Şekerbank’ın hayvancılık kredisini değerlendirebilirsiniz. Almanız gereken hayvancılık malzemelerini bu sayede temin edebilir ve işinizi aksatmadan devam ettirme fırsatını yakalayabilirsiniz. Süt ve besicilik kredisi de aynı koşullarla çiftçilere sunulmaktadır. Süt hayvancılığı yapmayı planlıyor ve sütleri koruyup saklamak adına süt tankı gereksinimi duyuyorsanız Şekerbank hayvancılık kredisi ile bu amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Süt saklama tanklarından süt sağma makinelerine kadar işiniz için hayati önem taşıyan malzemeleri hayvancılık kredisi kullanarak temin etmeniz mümkün. Şekerbank hayvancılık kredisi alınan ürünlerin fatura bedelinin %75 gibi büyük bir oranını kapsayıp karşılamaktadır. Büyükbaş hayvan ya da canlı damızlık satın almak isteyenlere ise 60 aya kadar uzayan vade seçenekleri sunulmuştur. Senede bir kez geri ödeme imkanı ile sunulan Şekerbank hayvancılık kredisi doğru kullanıldığında pek çok ihtiyacı karşılayacaktır. Canlı hayvan satın alınırken bu hayvanların Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından küpe numaralandırılması yapılmış olması gerekmektedir. Baş besicilik için en az 10 süt hayvan alımının ise en az 5 olması zorunludur. Hayvancılık kredisi nasıl alınır diye merak edenlerin bu koşullara dikkat etmesi gerekmektedir. Şekerbank hayvancılık kredisi faiz oranları ise çiftçinin kredi skoruna göre belirlenmektedir. Bu yüzden faiz oranları farklılık göstermektedir. Ancak ortalama olarak yıllık %12 seviyelerindedir. Bu oran aya vurulduğunda 0,90 rakamı elde edilmektedir.

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

En fazla merak edilen konular arasında hayvancılık kredisi nasıl alınır konusu da yer almaktadır. Pek çok insan hayvancılık kredisi nasıl alınır diye araştırma yapmaktadır. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi kullanmak isteyen ve hayvancılık kredisi ile maddi sıkıntıları aşmaya çalışanların çiftçi kayıt sisteminde kayıtlarının bulunması gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kaydı bulunan vatandaşlar hayvancılık için kredi talebinde bulunabilmektedirler.