Anasayfa / Krediler / Sigortasız Kredi Çekme

Sigortasız Kredi Çekme

Kredi çekmek isteyen ancak sigortası olmadığı için kredi isteğinin onaylanıp onaylanmayacağını bilmeyen çok fazla birey bulunuyor. Sigorta olmadan kredi çekilir mi sorusu ise her zaman için öne çıkmayı başarıyor. Gelir belgesiz kredi çekilir mi merak ediyorsanız aradığınız yanıtları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sigorta Olmadan Kredi Çekilir Mi?

Sigortası olmayanların kredi çekmesi her ne kadar zor olsa da imkansız değildir. Sigortasız çalışmak ülkemiz yasaları gereği yasaktır. Fakat yine de pek çok iş veren sigortasız şekilde işçi çalıştırmaya devam etmektedir. Bu durum sigortasız olarak çalışanların bankalardan kredi almasını da bir hayli güçleştirmektedir. Çünkü bankalar sigortası bulunmayanların geri ödemelerini zamanında gerçekleştireceğine kolay kolay ikna olmamaktadır. Ayrıca sigortası olmayan birine kredi vermeleri ve kredi çeken kişinin vefat etmesi halinde kullandırdıkları konut kredisi gibi kredi ürünlerini geri alamamaktadırlar. Bunun sebebi hayat sigortası yapan şirketlerin sigortasız kişilere verilen konut kredilerinde sigorta yapmayı kabul etmemesidir. Ev kredilerinin vadesi genellikle çok uzundur. Bankalar doğal olarak kredi çeken kişinin bu süreçte vefat etmesi riskine girmek istememektedir. Gelir belgesiz kredi çekmek isteyenlere ise ihtiyaç kredisi konusunda çok daha esnek davranılmaktadır. Çünkü ihtiyaç kredisi en fazla 48 ay vade ile kullandırılmaktadır. Bazı bankalar bu süreyi kabul edilebilir risk olarak görmekte ve sigortasız kredi çekmek isteyenlere kolaylık sağlayabilmektedir.

Sigortasız kredi çekmek isteyenlerin ihtiyaç kredisi ürünlerine yönelmesi en mantıklı adımlardan birisi olacaktır. Gelir belgesiz kredi kullananlar ihtiyaç kredisi aldığında vefat halinde kredinin temini mirasçılardan sağlanmaktadır. Bu sebeple bankalar gelir belgesiz ihtiyaç kredisi kullanımına sıcak bakabilmektedir. Sigortasız kredi çekmek için uğraşanlar için en iyi seçenek ihtiyaç kredisi kullanımı olarak ön plana çıkmaktadır. Sizde sigortasızsanız ve kredi çekmeye çalışıyorsanız ihtiyaç kredisi almayı deneyebilirsiniz.

Sigorta olmadan kredi çekilir mi sorusunun cevabını merak edenler için gelir belgesiz kredi konusunu ele aldık. Sigortasız konut kredisi kullanmak çok zor olsa da sigortasız ihtiyaç kredisi almak ev kredine kıyasla çok daha kolaydır. Sizde gelir belgesiz kredi için ihtiyaç kredisi imkanlarından yararlanmaya çalışabilirsiniz.