Anasayfa / Krediler / Tarım ve Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Tarım ve Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizin ekonomik yapısı sanayiye doğru kaysa da hala kırsal kesimlerde tarım ve hayvancılık odaklı çalışmalar yapanlar mevcut. Tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar için bu işi yapmak hiç de kolay değil. Bu sebeple işlerini sürdürebilmek ve ya geliştirebilmek adına devletten faizsiz kredi ve ya hibe kredi almanın yollarını arıyorlar.

Kosgeb Tarım Kredisi ve ya Hayvancılık Kredisi Veriyor Mu?

Bu konuda internet üzerinde yaptığımız araştırmalarda bir çok web sitesinin Kosgeb’in tarım kredisi ve hayvancılık kredisi verdiğini yazdığını görüyoruz. Ancak Kosgeb’in kendi web sitesinden araştırdığımızda malesef böyle bir veriye ulaşamadık. 2017 yılı itibari ile Kosgeb’in tarım ve hayvancılık alanında herhangi bir hibesi ve ya faizsiz kredi desteği bulunmuyor.

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar 2017

Çiftçiler için hibe kredi veren bir banka bulunmuyor. Ancak Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çiftçiler için 30000 TL hibe imkanı sunuyor. Bu konuda detaylı bilgi ve hibe alım şartlarını bakanlık sitesinden öğrenebilirsiniz. Düşük faizli ve ya ertelemeli kredi almak isteyenler için ise Ziraat Bankası, Şekerbank ve Denizbank güzel seçenekler sunuyor.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2017

Hayvancılık kredisi veren bankaların başında Ziraat Bankası geliyor. Ziraat Bankası kredi şartlarının diğer bankalara oranla daha karlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra aynı çiftçilere verilen destek gibi hayvancılar için de Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hibe imkanı sağlıyor. 2017 yılında hayvancılık hibesinin 100.000 TL gibi büyük bir meblağ olacağı konuşuluyor.