Anasayfa / Genel / TC Kimlik Numarası İle SGK Prim Günü Sorgulama ve 4A Hizmet Dökümü Alma

TC Kimlik Numarası İle SGK Prim Günü Sorgulama ve 4A Hizmet Dökümü Alma

SGK pim gününün nasıl sorgulandığı ve 4A dökümünün nasıl alındığı hakkında bilgi edinmeye çalışan çok sayıda insan bulunmaktadır. TC Kimlik numarası ile SGK prim günü sorgulama ve 4A Hizmet dökümü alma ile alakalı merak ettiğiniz tüm konuları bu makalemizde bulablir ve detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. İnternet aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz SGK sorgulamaları sonunda artık dilemeniz halinde size ait olan SGK hizmet dokümanlarını rahat bir şekilde alabileceksiniz. Günümüzde çok önemli bir konu olan SGK hizmet dökümü ve SSK sorgulama yapma işlemi için yazımızın devamını dikkatlivce okumanızı tavsiye etmekteyiz.

TC Kimlik numarası kullanıp SGK prim günü sorgulama ve 4A Hizmet dökümü alma işlemi nasıl yapılır?

SSK, SGK, Bağ-kur, GSS prim borçlarının ne durumda olduğunu öğrenmek isteyenler artık bunu internet aracılığı ile gerçekleştirebilmektedirler. Prim sorgulaması yapmak ve hizmet dökümü almak için internetten faydalanamanız yeterli!

Gelişmiş ve gelişmeyi sürdüren ülkelerin devlet kurumları internetten etkin olan yararlanmaktadır. SGK prim borcu sorgulama, prim borcu sorgulama ve 4A hizmet dökümü alma gibi hizmetlere artık internet üzerinden ulaşılabilmektedir.

TC Kimlik Numarası İle 4A Hizmet Dökümü Alma

Ülkemizde devlet kurumlarının gelişen internet teknolojilerinden istifade ettiği ve çok aktif bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. İnsanların devlet kurumlarındaki işlerini çok daha hızlı ve çok daha güvenli bir biçimde gerçekleştirebilmesi adına internet teknolojilerini en yoğun şekilde kullanan kurumlar arasında Sosyal Güvenlik Kurumu’da bulunmaktadır. Peki TC kimlik numarası ile 4A hizmet dökümü almak isteyenler bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirler?

SGK’nın resmi internet sitesinde bulunan online hizmetler sekmesi aracılığı ile E-SGM uygulaması üzerinden SGK hizmet dökümü alma işlemi çok basit ve hızlıbir şekilde gerçekleştirilebiliyor. SGK’nın E-SGM uygulaması sayesinde dijital platformdaki tüm işlemler artık tek bir çatı üzerinden halledilebilmektedir. SGK’nın internetteki öne çıkan uygulamalarından biri olan E-SGM uygulaması ile SGK hizmet dökümü alma işlemleri şifresiz bir şekilde de yapılabilmektedir.

SGK’nın sigorta sorumlularına sunmuş olduğu bu şifresiz sorgulama uygulamasında vatandaşların sigorta bilgilerinin güvenliğinin tam anlamı ile sağlanabilmesi için sadece birkaç kimlik bilgileri talep edilmektedir. Bu nedenle de şifreye gerek duyulmamaktadır. Bu bağlamda sizden öncelikle TC kimlik numaranız, doğum yılınız, cilt numaranız ve il bilgileriniz istenmektedir. Güvenlik kodunuzu doğru bir şekilde girmeniz halinde sizde SGK hizmet dökümü alma işlemini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.