Anasayfa / Bankalar / TEB Mil Programı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

TEB Mil Programı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

TEB Mil Programı

Sık sık seyahat eden kişilerin en sık sorduğu soruların başında seyahatlerde kullanmak için en avantajlı kredi kartı hangisi sorusu yer almaktadır. TEB Mil Programı sayesinde TEB kredi kartınız ile yapacağınız harcamalardan kazandığınız puanları TEB Seyahat Hattı’nda uçuş Mili olarak kullanmanız mümkündür. Ayrıca yeterli miktarda Mil puanınız bulunmuyorsa bile Avans Mil kullanabilir ve istediğiniz havayoluyla seyahat ederek alan vergisi dahil olmak üzere ücretsiz ödemeksizin Mil puanla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Nasıl Mil Puan Kazanırım?

TEB kredi kartı kullanılarak yapılan harcamalarda kazanılan her 1 TL değerindeki Bonus ve Worldpuan 1 Mil’e eşit olup, 1 TL Bonus 1 Mil olarak, 200 Worldpuan da yine 1 Mil olarak kabul edilmektedir. Bu Bonus ve Worldpuanlar mil puan olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda normal kullanımları da devam etmektedir.

Avans Mil Nedir?

Mil puanla uçak bileti almak istiyorsanız ancak mevcut Mil puanlarınız uçak bileti harcamanızı karşılamaya yeterli gelmiyorsa ya da hiç Mil puanınız yoksa TEB Seyahat Hattı’nı arayarak Avans Mil Puan kullanabilir ve Mil puanla uçak bileti alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Avans Mil sözünüzü yerine getirmekteyken yapmış olduğunuz harcamalardan Bonus ya da Worldpuan kazanmayı da sürdürebilirsiniz.

Avans Mil puanla uçak biletinizin tamamını satın aldığınız taktirde kullanılan Avans Mil puan bileti fiyatıyla eşit miktarda olacaktır. Örneğin 400 TL’lik bir uçak bileti 400 Avans Mil puana eşittir.

Avans Milleri tamamlamak için yapacağınız harcamalarda yurt içi biletler %1,5, Avrupa biletleri %2,5 ve Amerika/Uzakdoğu/Afrika biletleri ise %3 oranında Mil puan kazandırmakta olup Kıbrıs uçuşları yurt içi uçuş sınıfında kabul edilmektedir. 6 saate kadar olan uçuşlar Avrupa bileti, 6 saatin üzerindeki uçuşlar ise Amerika/Uzakdoğu/Afrika bileti kapsamında değerlendirilmektedir.

Avans Milleri tamamlamak için Business Kart kullanılarak yapılan harcamalarda yurt içi biletleri %0,75, Avrupa biletleri %1 ve Amerika/Uzakdoğu/Afrika biletleri ise %1,5 oranında Mil puan kazandırmaktadır.

Kullanılan Avans Mil puanları TEB kredi kartı ile 1 yıl içinde yapılan harcamalar sayesinde tamamlamak mümkündür.

Bonus özellikli TEB Platinum, TEB Yıldız Platinum, TEB Özel Platinum ve TEB Özel World Signia Card’larınızla alışverişlerinizden kazandığınız standart millerinizi (Bonuslarınızı) 3 kat değerli kullanabilirsiniz. Düzenlenen Ekstra Bonus kampanyalarından kazanılan Mil puanlar (Bonuslar) 3 kat değerli kullanılamamaktadır. 3 kat değerli Bonus kullanımlarında; çarpılmış Bonus kullanım tutarı 1 yıl içinde 1.000 TL’yi geçememektedir.

TEB Bonus kartlarla Avans Mil kullanmadan taksitli ya da peşin olarak satın alınan biletlerde; bilet tutarının %1’si kadar Uçuş Mili (Bonus) kazanımı devam etmektedir.

Avans Mil Kullanımının Kuralları

Avans Mil puan kullanabilmeniz için kartınızın açık ve kullanabilir bir durumda olması, son 6 ayda 2 defadan fazla gecikmeye girilmemiş olması şarttır.

Avans Mil kullanımı için bireysel kartlarda kart limitinin 4 katına kadar, ticari kartlarda kart limitinin 8 katına kadar harcama sözü verilebilmektedir. Mevcut avans mil kapatılmadan harcama sözü limiti aşılmadığı sürece yeni Avans Mil kullanılabilir.

Bir defada ve toplamda kullanılabilecek en yüksek Avans Mil tutarı en fazla 10.000 Mil’dir.

Avans Mil puan kullanımı için kart limitinin en az 750 TL olması gerekmektedir.

Bir TEB müşterisi aynı anda en fazla 2 adet Avans Mil kullanabilmektedir. İki Avans Mil kullanılmışsa, yeni Avans Mil kullanımı Avans Millerden en az biri kapatıldıktan bir gün sonra yapılabilir.

Sözünüze Bonus kampanyasına dahil olan TEB müşterileri Avans Mil Programı’na dahil olamamakta ve Avans Mil Programı’na dahil olan TEB müşterileri ise Sözünüze Bonus kampanyasından yararlanamamaktadır.

Avans Millerin kullanım tarihinden itibaren 1 yıl içinde tamamlanması şarttır. 1 yıl içinde kapatılamayan kalan avans mil tutarı TEB kredi kartınıza borç olarak yansıtılacaktır.

Ek kart harcamaları asıl kart harcamalarına dahildir.

1 kişi 1 yıl içinde en fazla 4 defa Avans Mil kullanabilmekte ve iade işlemler Avans Mil harcama sözünden düşmemektedir.

Avans Mil kullanımında seyahatte kart sahibi ile aynı soyadı taşıyan bir yolcunun bulunması halinde, kart sahibi aynı seyahat için istediği başka kişi veya kişilere de mil puanla uçak bileti alabilir. Aksi takdirde kişi yalnızca kendisi veya kendisi ile aynı soyadını taşıyan kişiler adına bilet alabilmektedir.

TEB Seyahat Hattı

En avantajlı kredi kartı hangisi denilince akıllara ilk gelen kartlardan olan TEB kredi kartlarınızı seyahat işlemlerinizde kullanmak için 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayarak kullanabilir ve TEB Seyahat Hattı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. TEB Seyahat Hattı hafta içi günlerde 09.00-18.00, Cumartesi günleri ise 09.00-14.00 arasında hizmet vermektedir.

TEB Seyahat Hattı sayesinde Bonuslarınızı kullanarak yurt içi ve yurt dışı uçak bileti, yurt içi ve yurt dışı otel konaklama ve paket tur, yurt dışı gemi (cruise), yurt içi ve yurt dışı araç kiralama hizmetlerini alabilirsiniz. Bonuslarınızın bu harcamalara yetmemesi halinde harcama tutarınızı TEB Bonus Card ile uygun taksit seçenekleri ile ödemeniz mümkündür.

TEB kredi kartı sahipleri yalnızca kendi adlarına hizmet satın alabilmekte olup taleplerinin karşılanabilmesi yer durumuna bağlı olmaktadır. Satın alınan uçak biletlerinin iptali ya da iadesi söz konusu olmamaktadır. Yurt içi ve yurt dışı otel ve paket turlar, yurt dışı gemi ve yurt içi ve yurt dışı araç kiralama hizmetleriyle ilgili iptal ve iadeler ise ilgili kurumun kuralları doğrultusunda uygulanmaktadır.

TEB Seyahat Hattı kampanyaları Sözünüze Bonus gibi diğer kampanyalarla birleştirilememektedir.

TEB Seyahat Hattı hizmeti Setur tarafından verilen bir hizmettir.

Mil Hesaplama

TEB kredi kartınızı kullanarak kazandığınız tüm puanları TEB Seyahat Hattı aracılığıyla uçuş mili olarak kullanabilirsiniz. Mil hesaplama işlemi için TEB’in web sitesinde yer alan hesaplama aracından yararlanabilirsiniz. Mil hesaplama ekranında bilet tutarına göre ve harcama tutarına göre işlem yapma seçenekleri yer almaktadır. İlgili alanlara gerekli bilgileri yazarak Mil hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.