Anasayfa / Bankalar / TEB Vadesiz Hesap

TEB Vadesiz Hesap

TEB kalitesi ve güvenilirliği ile saygın banklar arasındaki yerini çoktan almış durumda. TEB sayesinde pek çok bankacılık işlemini rahatlıkla halleden ve TEB’in sunduğu üst düzey hizmetlerinden memnuniyet duyan çok sayıda insan bulunmakta. TEB vadesiz mevduat hesabı hizmetinden yararlanıp birikimlerini koruyanların sayısı ise azımsanmayacak kadar fazladır. Öncelikle vadesiz mevduat hesabı nedir sorusunu yanıtlayalım.

Vadesiz Hesap Nedir?

Birikimlerinizi güvenli bir şekilde değerlendirebileceğiniz ve gereksinim duyduğunuzda paranızı çekebileceğiniz hesaba vadesiz mevduat hesabı denilmektedir.

Vadesiz TL Hesabı Ne İşe Yarar?

Vadesiz TL hesabı ile otomatik ve düzenli ödeme talimatı verilebilmektedir. Çek ve kredi kartı ödemeleri yine vadesiz TL hesabı üzerinden halledilebilmektedir. Para gönderimleriniz içinde vadesiz TL hesabınızı kullanabilirsiniz. İsterseniz hesabınızı Kaynak Hesap olarak tanımlatabilir ve hesabınızda para dahi bulunmasa verilen limit ölçüsünde gereksinim duyduğunuz anlarda para çekebilirsiniz.

TEB vadesiz mevduat hesabı ile alakalı tüm işlemlerinizi TEB İnternet Şubesi aracılığı gerçekleştirmeniz mümkün. TEB Telefon Şubesi numarası ise 444 0 666. İsterseniz vadesiz mevduat hesabı işlemlerini TEB ATM’lerini kullanarak ya da öğle saatinde de hizmet veren TEB şubeleri üzerinden yapmanız mümkün.

Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

TEB vadesiz hesapların işletim ücretlerini Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında tahsil etmektedir. Hesap işletim ücreti 4 eşit parçaya bölünmüştür.. Bakiyenin yetersiz olması nedeni ile tahsil edilemeyen hesap işletim ücretleri ise süregelen aylarda bakiyenin olması halinde kısmen tahsil edilmektedir. 180 gün boyunca herhangi bir hareket görülmeyen bireysel müşteri hesaplarından ise ücret tahsili yapılmamaktadır. Hesap işletim ücretlerini öğrenmek isteyenler TEB’in sitesine girerek güncel bilgilere ulaşabilirler.

TEB Hesap İşletim Ücreti Alınmayan Hesaplar

  • Etkin paketi olan Yıldız Bankacılık müşterilerinin hesaplarından işletim ücreti alınmamaktadır.
  • İlgili dönemle alakalı 2 tane Otomatik Fatura Ödeme Talımatı bulunan ve aktif olarak ödemelerin gerçekleştirdiği hesaplardan hesap işletim ücreti talep edilmemektedir.
  • Okul ödemesi için talimat veren veli hesapları da işletim ücretine dahil tabii değildir.
  • Alakalı dönem içerisinde yeni kazanılan müşteri hesaplarından yine işletim ücreti alınmamaktadır.
  • Üniversite Bankacılığı müşterisi olanların ilk vadesiz TL hesaplarından da herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
  • Taksitli kredisi bulunan bireysel müşterilerin taksit ödeme tutarları kadar işlem gerçekleştirmeleri ve dain-i mürtehin sigorta ödemesi yapmaları halinde yine işletim ücreti istenmemektedir.

Etkin Paketi Müşterisi Ne Demek?

TEB’te taşıt kredisi, konut kredisi ve kredi kartı gibi toplam 14 tane ana ürün yer almaktadır. Ana ürünlerden 5 tanesine sahip olan bir müşteri etkin paketi müşterisi kapsamına girmektedir.