Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Vakıfbank Çalışma Saatleri

Vakıfbank Çalışma Saatleri

Ülkemizde birbirinden saygın ve kaliteli pek çok banka bulunmaktadır. Bu bankalar arasında Vakıfbank önemli bir yere sahiptir. Yurt çapında bulunan çok sayıda şubesi ve ATM’leri ile müşterilerine hizmet sunmakta olan Vakıfbank, tüm hizmetleriyle beğeni toplamayı başarmaktadır. Bankacılık işlemlerini rahat bir şekilde yapabilmek için diğer banka mesai saatlerine riayet etmek gerektiği gibi Vakıfbank mesai saatlerine de riayet etmek gerekmektedir. Peki Vakıfbank mesai saatleri nelerdir? İşte bu sorunun cevabı:

Vakıfbank Mesai Saatleri

Vakıfbank çalışma saatlerine geçmeden önce genel olarak banka çalışma saatleri hakkında kısa bir bilgi verelim. Bilindiği üzere ülkemizde pek çok banka ve bu bankalarında binlerce şubesi bulunmaktadır. Her banka şubesinin çalışma saati farklı olmakla birlikte genel olarak tüm banka mesai saatlerinin 08.30 ya da 09.00’da başladığını söyleyebiliriz. Öğle paydosu ise 12.30 ila 13.30 arasında kullanılmaktadır. Bankaların kapanış saati ise 17.00 veya 17.30 olarak gerçekleştirilmektedir. Tabii ki bu durumun bazı istisnaları da bulunmaktadır. Kimi banka şubeleri gerek öğle paydosunda gerekse hafta sonlarında da hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Şimdi gelelim Vakıfbank mesai saatlerine. Vakıfbank mesai saatleri hafta içi günlerde sabahları 09.00’da başlamakta ve öğle molasının başlangıcı olan 12.30’a değin sürmektedir. 1 saatlik öğle molasının ardından 13.30’da Vakıfbank çalışanları müşterilerine en iyi şekilde hizmet sunmaya başlamaktadırlar. Bu hizmetler saat 17.00 itibarı ile sona ermektedir. Yukarıda bazı banka şubelerinin hafta sonlarında da hizmet verdiğinden bahsetmiştik. Ancak Vakıfbank bu bankalar arasında yer almamaktadır. Hafta sonu hizmet veren Vakıfbank şubesi bulunmamaktadır.

Vakıfbank mesai saatleri dışında işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da telefon bankacılığından faydalanabilmektedirler. Ayrıca pek çok yerde bulunan binlerce Vakıfbank ATM’sinden de 7 gün 24 saat işlem yapmak mümkün olmaktadır. Tüm banka mesai saatlerine olduğu gibi Vakıfbank çalışma saatlerine de uygun bir şekilde hareket ederseniz hiçbir mağduriyet yaşamadan işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.