Anasayfa / Bankalar / Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi en çok tercih edilen bireysel ihtiyaç kredileri arasında yer almaktadır. Yapı Kredi eğitim kredisi denildiğinde sunmuş olduğu avantajlar ile öne çıkmayı başaran bir bankadır. Yazımızın devamını okuyarak Yapı Kredi eğitim kredisi nedir ve başvuru için neler yapmam gerekir gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Nedir?

Yapı Kredi eğitim kredisi gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı tüm eğitim harcamaları için maksimum 50.000 TL’ye kadar tahsis edilebilen bir bireysel ihtiyaç kredisi ürünüdür. Eğitim kredisinin en uzun vade süresi ise 48 ay olabilmektedir. Bu krediden dosya masrafsız ya da düşük faizli olarak faydalanabilirsiniz. Faiz oranları müşteri özelinde değişiklik gösterebilmektedir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Yapı Kredi eğitim kredisine başvuru yapmak için istediğiniz bir Yapı Kredi Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer evinizden ayrılmadan başvuru yapmak istiyorsanız Yapı Kredi Bankası’nın web sitesinde yer alan Kredi Şimdi’den faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

-Yurt içi eğitim için: öğrenci kayıt belgesi fotokopisi ve banka hesabının bulunduğu eğitim ücretini gösteren proforma fatura ya da okuldan alınan bir belge

-Yurt dışı eğitim için: öğrenci kayıt belgesi fotokopisi, banka hesabının bulunduğu eğitim ücretini gösteren proforma fatura ya da okuldan alınan bir belge ve eğer alınmışsa öğrenci vizesi.

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-Gelir belgesi (son iki aya ait güncel maaş bordrosunun biri ya da antetli kağıda yazılarak şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi; emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi; serbest meslek sahipleri için son vergi levhanın fotokopisi; kira geliri var ise tapa ve kira kontratının fotokopisi)

Abonelik gerektiren bir hizmete dair eğitim kredisi başvurusu yapılmadan önceki üç ay içerisinde alınmış ve başvuru sahibinin adına düzenlenmiş elektrik, su ya da doğalgaz gibi bir fatura aslı ya da üç ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi.

Tüm belgeleri tamamlayarak Yapı Kredi eğitim kredisi başvurusu yapabilir ve eğitim harcamalarınızı maddi sıkıntılar yaşamadan yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.